Modrobílí ubojovali výhru v derby se Sigmou

ilustrační foto
Další fotky:

Prestižní derby se Sigmou Olomouc B skončilo pro prostějovské 1. SK úspěchem.

Domácí po bojovném výkonu udrželi výhru 2:1 a připsali si důležitý skalp olomouckých sousedů. Po vyrovnaném a bezbrankovém prvním poločase padly všechny branky po změně stran. Ve 48. minutě otevřel skóre domácí Soušek, který hlavou proměnil ukázkově zahraný roh Prostějovanů. V 67. minutě poslal krásnou střelou domácí již do dvoubrankkového vedení Pospíšil. Přes brankovou převahu měli v druhém poločase lehce navrh hostu´jící hráči Sigmy Olomouc B, kteří si vypracovali hned několik gólových šancí. Nakonec ovšem proměnili jen jednu a přes silnější tlak v poslední čtvrthodině domácí uhájili těsné, ale cenné vítězství nad aktuálně druhým celkem tabulky. Výhra má svůj význam také, když připomeneme, že poslední utkání obou soupeřů na našem hřišti skončilo pro Prostějovany debaklem 1:4.