Fotbalisté rozstříleli Hodonín a postupují do druhého kola Poháru FAČR

Foto R. Nemela

Hráčům 1.SK Prostějov los v prvním kole domácího poháru přinesl tým Hodonína, na jehož domácí půdě jej zvládli Hanáci přejet 4:0 po brance Koudelky a hattricku Karla Kroupy.

Kanonádu započal ve čtrnácté minutě Koudelka, který poslal míč za záda domácího gólmana. Dvacet minut po něm se připojil se svou první, nikoli poslední, trefou Karel Kroupa a do šaten se šlo za stavu 2:0 pro hosty. Na další branku se čekalo téměř půl hodiny z druhého poločasu, přišla z penalty, ke které se postavil prostějovský útočník Karel Kroupa a opět se nemýlil. Kroupa zažíval vydařené odpoledne a dovršil i svůj hattrick v poslední minutě a stanovil tak konečné skóre na 0:4 z pohledu domácího Hodonína.

Po poměrně hladkém postupu z prvního kola se Prostějovští v tom druhém střetnou s druholigovým Třincem, kde mimo jiné hraje i ex-prostějovský Pavel Hloch. Do té doby je však ještě čekají přípravné zápasy, konkrétně 29. července je naplánován duel v Blansku, 1.srpna pak doma přivítají Ústí nad Orlicí.