Úctyhodná série končí, fotbalisté prohráli ve Velkém Meziříčí

ilustrační foto Radim Nemela

Devět ligových utkání v řadě zůstali hráči 1.SK Prostějov neporaženi, ale každá série jednou končí a neporazitelnost Hanáků nebude na dvouciferné hodnotě, ve Velkém Meziříčí totiž padli 3:2.

Už začátek utkání rozhodně nuda nebyla, domácí Smejkal již ve čtvrté minutě hlavou málem překonal Kofroně, který vytáhl výborný zákrok a následně další z domácích selhal při dorážce do takřka odkryté klece. Známé pravidlo nedáš-dostaneš se opět potvrdilo, protože o dvě minuty později se k míči dostal Petr Nekuda, který přízemní ranou poslal hosty do vedení. Domácí se však tlačili za vyrovnáním a Kofroň musel ve čtrnácté minutě předvést další těžký zákrok. Aktivita se Meziříčí vyplatila, ve dvacáté minutě Dolejš předvedl individuální akci a překonal Kofroně. I nadále byli domácí lepším týmem a ve dvaatřicáté minutě se radovali podruhé. Jan Šimáček vyskočil na centr z volného přímého kopu a uklidil míč do prostějovské branky podruhé. Domácí mohli své vedení navýšit, když několikrát zahrozil aktivní Dolejš, každopádně skóre se do poločasu neměnilo.
Na větší vzrušení si pětistovka diváků ve Velkém Meziřící musela počkat až do pětadvacáté minuty druhé půle a hned to bylo vzrušení gólové. Dolejš zahrál přímý kop, trefil zeď, ale míč se k němu odrazil a lobem našel Patrika Muchu, který překonal Kofroně potřetí. Uběhly však dvě minuty a rozdíl byl opět pouze jeden gól, Nekuda udeřil podruhé, opět k levé tyči, tentokrát však mířil přesně do horního růžku. O minutu později mohli domácí přidat čtvrtý gól, ale Kofroň se proti hlavičce blýsknul dobrým zásahem. Po této zmatečné části hry se zápas uklidnil a domácí si zvládli pohlídat jednobrankový náskok.
I přes první prohru Prostějovští stále vedou tabulku o jeden bod před Vítkovicemi, zvýšit náskok budou moci doma v sobotu proti Mohelnici.