Fotbalisté 1.SK doma deklasovali Velké Meziříčí 6:0

ilustrační foto

Po první jarní prohře v Kroměříži přivítali Hanáci doma Velké Meziříčí, se kterým na podzim padli 3:2, podobnou šlamastiku tentokrát nechtěli dopustit. Již v první půli nasázeli svému soupeři čtyři branky, v druhé přidali dvě a zvítězili tak 6:0.

První gólová radost na domácí straně přišla v desáté minutě, když Nekudu fauloval gólman hostí, pročež byla nařízena penalta, ke které se postavil Kroupa a poslal Prostějovské do vedení. O dvě minuty později fauloval hostující kapitán Krejčí Nekudu a byl odeslán do sprch, takže se tým z Vysočiny musel bránit v deseti lidech, i tak ale mohli vyrovnat, když Kratochvíl pálil do poloprázdné branky, ale Kofroň se po míči ohnal rukou a vytěsnil jej na tyč. Ve dvaatřicáté minutě přišla ruka ve vápně hosutjícího Šimáčka a logicky další penalta, kterou si opět vzal na starost Kroupa a zvýšil na 2:0. Uplynulo sedm minut a stejný muž poslal míč od rohového praporku na hlavu Suse, který dokázal přidat třetí branku. Následně přišlo oslabení i pro domácí, poněvadž druhou žlutou kartu viděl Hirsch a oba týmy tak hrály s jedním vyloučeným. Ještě před odchodem do kabiny však zvládli modrobílí znovu skórovat, dlouhý centr z rohu našel Pančocháře, který krásně vypálil a za přispění dvou tyček, míč dopravil do sítě.

Druhá polovina už byla klidnější, první branka v ní přišla po čtvrt hodině, když se Kroupa dostal do samostatného úniku a přízemní ranou dovršil hattrick. Šest minut před koncem dostal na hranici vápna míč Tomáš Machálek a uzavřel tak gólový účet zápasu.

Již ve středu Hanáky čeká dost možná zápas sezóny proti Vítkovicím, které jsou na druhé pozici a mají ztrátu na první Hanáky osm bodů, pokud by Prostějovští v tomto duelu vyhráli, vysněný postup už by byl hodně blízko.