1.SK Prostějov - Vítkovice 1:2 (1:1)

Foto Lubomír Kaprál

Ve vloženém 30. kole se na hřišti za místním nádražím utkala dvě nejlepší mužstva Moravskoslezské ligy, tedy domácí 1. SK Prostějov s Vítkovicemi.  Na to, jak utkání dopadne, bylo zvědavo více než tisíc diváků.

Do zápasu o pověstných 6 bodů vstoupili lépe hosté. Již ve 2. minutě vyrazil gólman Kofroň míč mířící do zámezí pouze před zcela volného Hykla a ten otevřel skóre - 0:1. Zaskočení domácí nebyli dobrých deset minut schopni dostat se na polovinu hostí, natož ohrozit jejich branku. Ve 27. minutě vyrovnal na 1:1 z pokutového kopu kapitán Kroupa. Po změně stran bylo k vidění několik nadějných šancí na obou stranách. Bohužel, pouze jedna příležitost skončila gólem a bylo to do domácí sítě. Jejím autorem byl v 74. minutě Hykel. V závěru utkáni si již Vítkovice dokázali jednogólové vedení pohlídat a odváží si z Prostějova důležité body. Díky tomu se situace v boji o postup zdramatizovala, neboť náskok 1.SK na čele tabulky se zmenšil na pět bodů.