Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Oslavy? Město je zatím na informace skoupé

Oslavy? Město je zatím na informace skoupé
ilustrační foto

Oslavy stého výročí radnice jsou zatím pro veřejnost zahaleny tajemstvím. Oficiálně a zcela nenápadně odstartovaly městským plesem a výstavou s názvem 100 let radnice v Národním domě. Zajímavá výstava dokumentuje prostřednictvím historických i současných fotografií sto let této významné budovy, jež se během času stala charakteristickým panoramatem města.

Vrcholem oslav bude uvedení opery Prodaná nevěsta dne 5. června v městském divadle. „Stejné představení a na den přesně proběhlo v rámci otevření radnice před sto lety. Proto nás napadlo operu znovu uvést," uvedla již dříve náměstkyně primátora Ivana Hemerková.

I když žádná z dalších akcí ještě není oficiálně schválena a potvrzena, podařilo se redakci zjistit, že v plánu je celá řada kulturních, společenských a sportovních akcí. Část oslav pro veřejnost by měla být soustředěna do jarních a letních měsíců. Součástí oslav by mělo být i několik počinů, jež připomenou významného literáta Jiřího Wolkera. Například uvedení opery s názvem Proměny z pera Zuzany Michlerové, která je absolventkou Gymnázia Jiřího Wolkera, či derniéra divadelního představení Nahý Wolker v podání Divadla Point.

Na organizaci oslav se podílí i firma TK Plus, která má s městem uzavřenou marketinkovou smlouvu. Na jejích webových stránkách jsme zjistili, kdo má být zlatým hřebem oslav, což vedení města zatím pečlivě tají. V neděli 31. srpna mají Prostějované zažít skutečnou lahůdku – na náměstí T. G. Masaryka vystoupí v atraktivní premiéře maltský tenorista Joseph Calleja. Patří mezi TOP 5 tenoristů světa a je často přirovnáván k „legendárním pěvcům, jakými byli Jussi Björling, Benjamino Gigli a Enrico Caruso”(Associated Press). Rodák z Malty patří dnes k nejvyhledávanějším tenoristům, ve svých 35 letech má ve svém repertoáru 28 hlavních rolí a vystupuje na předních světových scénách včetně newyorské Metropolitní opery, londýnské Covent Garden a Vídeňské státní opery.

V příštích dnech by měla zasedat pracovní skupina v čele s primátorem města Miroslavem Pišťákem, která má přípravu oslav na starosti. Snad se poté dozvíme o programu více podrobností. (ok)

Komentáře

Pevně doufám, že Prodaná nevěsta bude ve stejné verzi, jako ta před sto lety. Když jsem ji viděla v Moravském divadle v Olomouci naposledy, byla jsem v šoku. Kecal co by cesťák, hlavní hrdinové v džínách atd. jsou na mě až moc pokroková verze.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style