Stoletá dáma s doprovodem navštívila Brusel

Stoletá dáma s doprovodem navštívila Brusel
Foto Olomoucký kraj

 

Výstava fotografií Stoletá dáma byla ve středu 25. 2. 2015 slavnostně zahájena v sídle Zastoupení Olomouckého kraje při EU v Bruselu. K vidění jsou fotografie radnice v Prostějově, které připomínají stoleté výročí od dokončení budovy radnice, letecké snímky města a fotografie z oslav výročí, které probíhaly v roce 2014.

Výstava byla připravena ve spolupráci Olomouckého kraje a statutárního města Prostějova a záštitu nad ní převzala poslankyně Evropského parlamentu Olga Sehnalová. „Pokaždé, když jdu okolo prostějovské radnice, přečtu si nápis na její fasádě. „Svorností malé obce vzkvétají, nesvorností velké obce hynou.“ To je heslo, které by si měl připomínat nejen každý regionální politik, častěji bychom si ho měli opakovat i na evropské úrovni,“ uvedla při slavnostním zahájení výstavy Olga Sehnalová. 

Pro příchozí hosty byla vernisáž výstavy příležitostí k poznání regionu i po kulinářské stránce, byla doprovázena ochutnávkou specialit z Olomouckého kraje. Návštěvníci ochutnávali olomoucké tvarůžky, moravské klobásky, domácí sýr, hanácké koláčky, slivovici nebo moravské víno.

Slavnostní vernisáž v sídle Zastoupení Olomouckého kraje v Bruselu se těšila velkému zájmu mezinárodního publika, navštívilo ji téměř 70 osob. Mezi návštěvníky byla například europoslankyně Kateřina Konečná, zástupci Evropské komise, Evropského parlamentu, Rady Evropské unie či evropských regionů. (red)

 

Poslat nový komentář