Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Charitativní akce 102. průzkumného praporu pro pětiletou holčičku

Charitativní akce 102. průzkumného praporu pro pětiletou holčičku
ilustrační foto army.cz

 

Dnes se na letišti Prostějov uskuteční v pořadí již pátá Charitativní akce 102. průzkumného praporu s názvem Sportovní desetiboj. Tato akce je organizována na podporu sbírky finančních prostředků vojáků 102. průzkumného praporu a hostů, ze které bude následně pořízena speciální polohovací židlička pro Verunku Vévodovou. 

Verunka je pětiletá holčička z Konice, která si ve svém krátkém životě již zažila spoustu útrap. Po běžném porodu se u Verunky vyskytly první komplikace a následná diagnóza kvadruparéza, dětská mozková obrna a vada dolních končetin obrátily rodině Vévodových život vzhůru nohama. Polovina Verunčina příběhu se odehrává v nemocničním prostředí. Přes veškerou péči lékařů a rehabilitačních sester je vyhlídka na zlepšení téměř mizivá. Ovšem naděje umírá poslední a motem 102. průzkumného praporu je„SpemRetine“, podrž si naději.

„Tradice pořádání charitativních akcí u útvaru sahá až do roku 2009. Hlavní myšlenkou všech projektů je podpora dětí. V rámci těchto akcí již stodvojkaři podpořili například Fond ohrožených dětí Klokánek, Dětský domov Plumlov nebo stálé pacienty dětského oddělení prostějovské nemocnice“, uvedla k pořádané charitativní akci nadporučice Kateřina Ramil.

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style