Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Voják zachránil kolegovi život. Při seskoku padákem v Prostějově!

Voják zachránil kolegovi život. Při seskoku padákem v Prostějově!
ilustrační foto 102. průzkumný prapor

Žijí mezi námi a jejich životy jsou navenek úplně stejné, jako ty naše. A přece vybočují z pomyslné řady. Neváhali totiž a nasadili vlastní život pro záchranu druhých. Před časem jsme informovali o Ireně Piteráková, příslušnici HZS Olomouckého kraje, která z hořícího auta vyprostila těžce zraněnou ženu. Dnes představujeme Lukáše Morávka, příslušníka 42. mechanizovaného praporu Tábor. Ten na letišti v Prostějově zachránil při seskoku padákem život svému kolegovi.

Událost se stala dvojici českých vojáků dne 28. srpna 2015 během společného cvičení belgické a české armády „HALO/HAHO 2015“ nad letištěm v Prostějově.

„Při provádění výsadků z letounu C-130 z výšky 300 m došlo ke srážce dvou výsadkářů. V důsledku této kolize se jednomu z vojáků úplně zdeformoval vrchlík padáku, který následně přestal plnit svou funkci. Druhý z výsadkářů, četař Lukáš Morávek, který byl v dané situaci výš, duchapřítomně rukama zachytil spodního výsadkáře za zdeformovaný vrchlík padáku a s velkým úsilím jej držel po celou dobu snosu až do přistání obou výsadkářů,“ popsala PvNovinkám dramatickou situaci Jolana Fedorková z Generálního štábu AČR. 

„Z pozorování průběhu seskoku vyplynulo, že pokud by horní výsadkář spodního nezachytil, nebo jej neudržel po celou dobu snosu, mohlo by dojít i k vážnému zranění nebo smrtelnému zranění spodního výsadkáře,“ dodala Fedorková. Díky duchapřítomnosti četaře Lukáše Morávka se vše obešlo bez zranění.

Děkujeme, že jsou takoví lidé mezi námi! (ber)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style