Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Chystá se další ročník Soutěže průzkumných hlídek 2016

Chystá se další ročník Soutěže průzkumných hlídek 2016
ilustrační foto army.cz

Ve dnech 22. až 25. srpna 2016 se uskuteční v městě Libavá a ve Vojenském újezdu Libavá VII. ročník Soutěže průzkumných hlídek velitele 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka. Příslušníci průzkumného praporu dislokovaného v posádce Prostějov ve spolupráci se spolkem Červené barety připravili pro příslušníky Armády České republiky náročný šestietapový závod. Cílem soutěže je prověřit teoretické znalosti a praktické dovednosti jednotlivých průzkumných hlídek při plnění úkolů, které simulují reálné situace při zasazení průzkumných orgánů. 

V sedmém ročníku soutěže poměří své síly 18 soutěžních týmů. Vedle vojáků 102. průzkumného praporu a týmu aktivních záloh 102. průzkumného praporu jsou zastoupeny týmy 4. brigády rychlého nasazení, 7. mechanizované brigády, 13. dělostřeleckého pluku, 15. ženijního pluku a Univerzity obrany. Soutěžící budou plnit celkem 16 disciplín, například noční orientační přesun, činnost na pozorovacím stanovišti, překonání vodní plochy, přepad budovy, střelby z pistole a útočné pušky, ženijní přípravu a jiné.

Čtyřčlenné hlídky překonají v průběhu čtyř dnů 100 km v zalesněném terénu s nesenou výzbrojí, výstrojí a stravou o váze nejméně 20 kg. Náročný závod tedy vyžaduje značnou fyzickou zdatnost a psychickou odolnost. Současně umožní porovnat znalosti, schopnosti, dovednosti a sladěnost průzkumných týmů napříč AČR.

Ve čtvrtek dne 25. srpna 2016 od 8.00 hodin se uskuteční návštěvní den Soutěže průzkumných hlídek, a to za účasti velitele Pozemních sil AČR, velitelů brigád, pluků a praporů a dalších hostů. Velitel 102. průzkumného praporu seznámí přítomné s průběhem celého závodu. Hosté zhlédnou činnost soutěžících v závěrečných disciplínách poslední etapy, cílový finiš jednotlivých týmů a slavnostní vyhodnocení soutěže. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style