Fotbalisté zatím bez prohry, poradili si i s Třebíčí

ilustrační foto R. Nemela

Hráči 1.SK Prostějov vstoupili do nové sezóny výborně a kromě remízového zápasu s Otrokovicemi zatím pokaždí zvítězili, nyní jejich řádění odnesla Třebíč, kterou Prostějovští doma přehráli 3:1.

Do utkání vstoupili ostře domácí, když hned ve druhé minutě nebezpečně pálil Fládr, jeho pokus však mířil nad branku, v sedmé minutě pak ohrozil hostující síť Nekuda, ale zde obstál brankář Třebíče. Tolik štěstí ale třebíčský gólman neměl o minutu později, když právě Nekuda poslal míč Kroupovi, který se nemýlil a zařídil Hanákům vedení. Poté se Třebíčtí oklepali a srovnali hru, ale přestože měli náznaky šancí, žádné výraznější ohrožení Kofroně nepřišlo, takže se o slovo opět přihlásili domácí. Míč dostal Lukáš Zelenka a krásnou střelou rozvlnil síť třebíčské branky podruhé. Před ukončením poločasu zahrávali hosté volný přímý kop, který však Kofroň vyboxoval a po úvodních pětačtyřiceti minutách tak domácí vedli 2:0.

Ačkoliv šli Prostějovští do druhého poločasu s dvougólovým náskokem, nedalo by se říct, že by Třebíč herně výrazně zaostávala, což se projevilo hned na začátku druhé půle, kterou hosté začali dobře a již po deseti minutách hry snížili zásluhou Lamine Falla a skóre tak bylo 2:1. Hra se poté opět uklidnila, až po dalších téměř dvaceti minutách přinesly vzrušení pokusy Dočekala a Komínka, zde však svou práci zvládl domácí gólman. A tak v osmdesáté minutě opět udeřil Prostějov, když byla nařízena penalta v jeho prospěch, kterou s přehledem proměnil Karel Kroupa a stanovil tak konečný výsledek zápasu na 3:1. Tabulkový soused Hanáků Otrokovice navíc pouze remizoval a hráči 1.SK tak aktuálne figurují na první pozici v MSFL.