Fotbalisté si v Kroměříži připsali první jarní prohru

Hráči 1.SK Prostějov mají dobře našlápnuto k vytouženému postupu, když před druhými Vítkovicemi byli o devět bodů, tento náskok se však nyní může ztenčit, poněvadž Prostějovští na jaře poprvé padli v Kroměříži.

Do utkání vstoupila lépe Kroměříž a hned měla šance, nejprve po čtvrthodině hry pálil Hynčica nad Kofroňovu branku, ale o dalších patnáct minut později už přesně mířil Haša, jehož trefa po dlouhém autu se ukázala jako rozhodující. Před poločasem mohl ještě zvýšit Jeleček, jehož pokus mířil nad tři tyče.

Ve druhé půli domácí drželi svůj náskok a mohli i zvýšit pokusem Látala po rohovém kopu. Až ke konci se Prostějovští dostali do tlaku, který ale nevedl k brance, takže se museli modrobílí smířit s první jarní porážkou 1:0, která přišla od Kroměříže.