Fotbalisté 1.SK vyhráli v Líšni

ilustrační foto Radim Nemela

Další důležitý krok směrem k postupu udělali prostějovští fotbalisté v Líšni, kde tamní fotbalový tým porazili 3:1 a tři kola před koncem MSFL ligy tak budou držet minimálně pětibodový náskok před druhými Vítkovicemi.

Do zápasu ale lépe vstoupili domácí a hned na úvod Kofroně ohrozili Pašek a Vávra, ale na gól se muselo nakonec čekat více než půl hodiny. A obstaral ho právě David Pašek, který po centru našel nepokryté místo v Kofroňově brance. Minutu před ukončením první půle však bylo srovnáno, když dorazil míč po závaru ve vápně do sítě.

Odehráno bylo deset minut z druhé půle a Prostějovští slavili znovu, Tomáš Machálek byl poslán Zelenkou do brejku a povedlo se mu jej zakončit vedoucí brankou Hanáků. Následně mohl zvýšit Nekuda, ale toho v rozhodující chvíli zradilo zpracování. I tak se ale modrobílí třetího gólu dočkali, když se hlavou prosadil podruhé Karel Kroupa. Domácím se už nepovedlo udělat v závěru tlak a bojovat o zdramatizování zápasu, takže si Prostějov odváží tři body.