Zveme vás na Putování Adventem v Plumlově

Zveme vás na Putování Adventem v Plumlově
ilustrační foto

Nemáte chuť podívat se trochu do historie? Na plumlovském zámku pro vás nadšenci připravili Putování Adventem. Seznámí vás s tradicemi a pověrami pro typicky české Vánoce. Na zámek do Plumlova vás pořadetelé zvou ve dnech 13. až 15. prosince.

Podle organizátora Jiřího Trundy se autorky scénáře inspirovaly knihou Dagmar Šottnerové „Lidové tradice - původ lidových tradic, zvyky, pověry, pranostiky, říkadla“ a dílem „Zima“ ze známé řady „Český rok v pohádkách, písních, hrách a tancích“. Chtěly také najít něco neobvyklého, a tak zrekonstruovaly příběhy světců - svatého Martina a svaté Barbory a Lucie. Jejich svátky se v této době slaví a lidé už ani neví, proč...

Prohlídky zámku jsou netradiční, návštěvníci se mohou těšit na zpracování Erbenovy balady „ Štědrý večer“ a na nádvoří budou ukázky tradičních rukodělných technik. „Chceme lidem připomenout, že Vánoce jsou svátky klidu a míru. Chceme, aby se při návštěvě zámku uvolnili, na chvíli zapomněli na své starosti, odpočinuli si od předvánočního shonu, zazpívali si koledy a nasáli kouzelnou atmosféru Adventu,“ přidal pozvání Jiří Trunda s tím, že letos se Putování Adventem bude konat podruhé.

Putování Adventem se uskuteční v pátek 13.12. v době od 18 do 21 hodin, 14. a 15. prosince pak od 16 do 21 hodin. Pokud se chcete na zajímavou akci podívat zadarmo, zašlete do 1. prosince na adresu redakce odpověď na otázku, po kolikáté se Putování Adventem na plumlovském zámku koná. Na dva vylosované výherce čeká rodinné vstupné. (red)

Ještě chceme požádat čtenáře, kteří do včerejšího dne již správnou odpověď poslali, aby nám ji poslali ještě jednou Kvůli technickým problémům z minulých dnů se nám některá data ztratila a neradi bychom někoho z losování vynechali. (red)

 

Komentáře

Ještě bych rád řekl, že autorky Jitka Hřívová a Hana Pořízková jsou zároveň také organizátorky celé akce. Jiří Trunda 

Poslat nový komentář