Opilý agresor napadl družku i matku, policisté ho vykázali

Opilý agresor napadl družku i matku, policisté ho vykázali
ilustrační foto PČR

 

Prostějovští policisté evidují další případ domácího násilí. Opilý muž nejenže slovně a fyzicky napadl svou přítelkyni, ale pustil se i do vlastní matky. Opilého agresora vykázali policisté na deset dnů z domova.

 

 

"Jde o 34letého muže z obce na Prostějovsku, který v pondělí kolem desáté hodiny velmi vulgárně nadával své přítelkyni, kterou posléze několikrát uhodil pěstí," popsala začátek domácí bitvy policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že muže od útoku neodradil ani fakt, že žena držela v náručí jejich 2,5 měsíčního syna. Muž se následně pustil i do vlastní matky, kterou rovněž častoval vulgaritami. Nakonec vytrhl a zdemoloval dvoje shrnovací dveře. Vystrašené ženy se obrátily na policii.

"Dechová zkouška prokázala útočníkovi 1,46 promile alkoholu. Policisté navíc zjistili, že muž se takového jednání dopouští opakovaně nejméně od prosince loňského roku a tak jej na 10 dnů vykázali ze společného obydlí, k němuž se nesmí přiblížit na méně než 50 metrů," dodala mluvčí.

Ani jedna z žen nebyla zraněna, škodu vyčíslily na 4 tisíce korun. Policisté incident šetří jako přestupek proti majetku a občanskému soužití.

V letošním roce se jedná již o desáté vykázání v prostějovském regionu.

Co je domácí násilí?

Domácí násilí představuje mnoho podob. Může mít formy fyzického, sexuálního, psychologického násilí, donucené sociální izolace a ekonomické deprivace. Je násilím páchaným mezi osobami blízkými, ke kterému dochází opakovaně v jejich soukromí a tím skrytě mimo kontrolu veřejnosti. Intenzita incidentů se stupňuje a vede ke ztrátě schopnosti včas tyto incidenty zastavit a efektivně vyřešit narušený vztah.

Klíčovými znaky jsou: opakovanost a dlouhodobost, eskalace, jasné a nezpochybnitelné role, neveřejnost. (red)

Poslat nový komentář