Více stojanů pro kola u obchodního domu Albert? Nejsou třeba, říká mluvčí

Více stojanů pro kola u obchodního domu Albert? Nejsou třeba, říká mluvčí
ilustrační foto

Žít zdravě a jezdit na kole je chvályhodné, ale když není kam kolo u obchodu upevnit a uzamknout, může to být docela velký problém. Dárek pro cyklisty se tedy pokusila vyjednat v květnu primátorka Prostějova Alena Rašková. Neuspěla. 

„Oslovila jsem proto zdejší obchodní řetězce s podnětem, zda by bylo možné na parkovištích a jejich odstavných plochách pro cyklisty přidat více stojanů na kola. Současné počty stojanů zjevně lidem nestačí a vzniká doslova nerudovský problém – kam s ním, tedy kam s bicyklem. Kola dnes stojí nemalé finanční prostředky a to, že bude větší možnost jejich uzamknutí u stojanu, jistě cyklisté přivítají,“ nastínila primátorka Alena Rašková. Řetězce jsou ale jiného názoru. "Na obou našich prodejnách v Prostějově jsme provedli průzkum potřebnosti zvýšení počtů stojanů na kola a ani u jedné prodejny jsme neshledali nedostatek parkovacích míst pro kola. Pokud by se v budoucnosti počet zákazníků jezdících na kole zvýšil a žádali by další stojany na kola, budeme se tímto zabývat a počty stojanů navýšíme," odpověděla za Ahold Czech Republic regionální manažerka Jana Pernická. (ber) 

 

Komentáře

U domu jsme měli na Šárce stojany na kola. Při revitalizaci sídliště Šárka radnice již nenaplánovala stojany a firma provádějící tzv. revitalizaci stojany zlikvidovala, tak nezbylo než aby si stojany družstva zakoupili na vlastní náklady a sami instalovali. To, že město nenaplánuje takový mobiliář je katastrofa a svědčí o úrovni projektanta a odboru rozvoje města. Odpadkových košů je tu poskrovnu, zato laviček více než dost.

Poslat nový komentář