OBRAZEM: Do soutěže Alej roku se jen tak nezapojíme!

OBRAZEM: Do soutěže Alej roku se jen tak nezapojíme!
Foto ber
Další fotky: 
OBRAZEM: Do soutěže Alej roku se jen tak nezapojíme!

 

Před nedávnem PvNovinky zveřejnily výsledky celonárodní ankety Alej roku. V Olomouckém kraji se jí staly duby z Tovačova. Prostějovský region zástupce neměl, jako už několik let. A není divu.

V našem městě v podstatě zmizely všechny aleje. Mimo jiné březová z Kolářových sadů, kaštanová ze Smetanových, lipová z městského hřbitova. Na místě vzrostlých stromů jsou sice zasazeny jiné, do plné krásy ale vyrostou za desítky let. O alej roku si opravdu jen tak nezasoutěžíme. (ber)

Komentáře

A co nádherná alej platanů v Rejskové ulici ?

Ale můžeme se zapojit do soutěže o kruhové objezdy.....

Zmizela taky skoro celá řada sakur v Kotkově ulici. Nenápadně, jedna po druhé, možná, že by je byla zachránila údržba koruny. Z travnatého pruhu si obyvatelé dělají parkoviště, místo trávy jsou tam vyryté blátivé stopy pneumatik. Zřejmě o pohlednou ulici nikdo nestojí.

  To jsou ty revitalizace

Bohužel, nic netrvá věčně, aleje mají svou životnost, nelze dělat průklest a mezi staré stromy sázet mladé stromečky. Prostě jednoho dne se musí založit alej nová. Tak už to v životě chodí.  Jen v zastupitelstvu je to tak, že dosluhující jsou ve volb´ách nahrazeni skoro bez výjimky těmi samými. V lesnické řeči, zpráchnivělými.

Poslat nový komentář