Pod vlivem alkoholu a marihuany za volantem

Pod vlivem alkoholu a marihuany za volantem
ilustrační foto

Pondělní večer přinesl do policejní statistiky dva případy návykových látek za volantem. Oba se staly se mimo Prostějov, řidičům byly zadrženy řidičáky a hrozí jim vysoké pokuty.

Policisté dne 28. listopadu ve večerních hodinách zastavili mezi obcemi Holubice a Seč osobní vozidlo Daewoo. Sedmatřicetiletý řidič byl po kontrole dokladů vyzván k provedení dechové zkoušky. Policisté mu naměřili 0,69 promile alkoholu v krvi. "Řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda s motorovými vozidly. Svým jednáním je podezřelý z přestupku, výši sankce posoudí příslušný správní orgán," sdělila Eva Čeplová, tisková mluvčí Policie ČR Prostějov.

Ke druhému případu došlo ve stejný den večer v Určicích. Při silniční kontrole třiadvacetiletého řidiče vozidla VW Golf sice policisté dechovou zkouškou nezjistili přítomnost alkoholu v krvi, nicméně zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek vyzněla pozitivně na látku canabis - marihuana.Také tomuto řidiči policisté na místě zakázali další jízdu a odebrali mu řidičský průkaz. Pokutu stanoví správní orgán.

(red)

Místo zločinu: 
Javascript is required to view this map.

Poslat nový komentář