Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Dopravních nehod je méně, drog za volantem ale víc

Dopravních nehod je méně, drog za volantem ale víc
ilustrační foto

Velmi pozitivně hodnotí policisté vývoj dopravní nehodovosti. V porovnání s pololetím roku předchozího je jasné, že řidiči jsou opatrnější. Vrásky na čele ale policistům dělají ti co jezdí s drogou v žilách.

V celkovém pohledu na krajské dění na silnicích dopravní policisté hlásí pokles dopravních nehod. Za první pololetí tohoto roku jich šetřili o 28 méně než ve stejném období roku loňského. Tehdy vyjížděli ke 2096 dopravním nehodám.

„Celkově můžeme hodnotit vývoj dopravní nehodovosti za první pololetí letošního roku velmi pozitivně. K výraznému poklesu došlo u následků dopravních nehod a to jak zemřelých osob, tak i těžce zraněných,“ uvedla Marta Vlachová z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Při letošních nehodách zemřelo 8 osob, což je o 10 méně než v loni. S těžkým zraněním putovalo do nemocnic 63 lidí, což je opět v porovnání s loňskem méně o 22 případů. Mírný nárůst krajské statistiky uvádí u lehce zraněných. Těch letos bylo 610, což je o 9 víc než v prvním pololetí loňského roku. 

A jaká byla konkrétně situace na Prostějovsku? Okres se může pyšnit největším poklesem dopravní nehodovosti v kraji. Ze statistiky policistů se dozvídáme, že zatímco v loňském roce na Prostějovsku bouralo 354 motoristů, letos to je o 61 méně. Také počty zjištěných přestupků šly dolů. Zatímco v loni jsme na silnicích chybovali v 3 237 případech, letos policejní statistiky mluví o poklesu o 1418 případů. Dolů šla dokonce i čísla mluvící o počtu těch, co jezdí pod vlivem alkoholu. V loni si za volant, spolu s přítelem alkoholem, sedlo 71 řidičů. Letos je takových „riskantérů“ o rovných 20 méně.

Černou kaňkou na dopravním profilu prostějovských motoristů jsou ale drogy. Těch, kteří klidně sednou za volant po požití třeba marihuany je v porovnání s prvním loňským půlrokem víc. V loni to bylo 14 osob, letos se jejich počet zvedl na 24.

Jako hlavní příčinu dopravních nehod policisté uvádí nesprávný způsob jízdy. V jeho těsném závěsu statistiky mluví o nepřiměřené rychlosti a nedání přednosti v jízdě. (red)

Ilustrační foto: archiv   

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style