Anonymní alkoholici se scházejí i v Prostějově

Anonymní alkoholici se scházejí i v Prostějově
ilustrační foto

Alkoholismus je nemoc. Trpí jí jak samotný konzument, tak i jeho okolí. Léčba je zdlouhavá a vyžaduje pevnou vůli. A je třeba se s ní neprat sám. K tomu slouží Anonymní alkoholici, společenství mužů a žen, kteří se pravidelně scházejí i v Prostějově. Setkání se může zúčastnit každý, kdo má zájem a hledá možnosti, jak pomoci sobě nebo svému blízkému, se závislostí. 

"Známe jak život v otroctví alkoholu a bezmoc nad svým stavem, tak teď, když jsme střízliví, i naději, že jde žít bez vlivu alkoholu, a to spokojeně a naplněně. Jsme společenství žen a mužů, kteří spolu sdílejí své zkušenosti, sílu a naději, že dovedou vyřešit svůj společný problém a pomoci ostatním k uzdravení z alkoholismu. Jediným požadavkem pro členství v AA je upřímná touha přestat pít.

Nemáme žádné povinné poplatky ani vstupné, jsme soběstační díky vlastním dobrovolným příspěvkům. Anonymní alkoholici nejsou spojeni s žádnou sektou, církví, politikou, institucí či jinou organizací. Nepřejeme si zaplést se do jakékoli rozepře, neodporujeme, ale ani nepodporujeme žádné vnější programy. Naším prvotním účelem je zůstat střízliví a pomáhat ostatním alkoholikům střízlivosti dosahovat. Vzájemným sdílením svých zkušeností se snažíme dosáhnout denní úlevy od alkoholu. Slibů, že se už nikdy nenapijeme, jsme dali nesčetně. Teď je našim cílem dnešní den a přítomný okamžik, na který jsme se nikdy dříve nesoustředili. Dnes chceme být střízliví. Scházíme se na pravidelných mítincích.  Kontaktovat nás  můžete telefonicky nebo e-mailem: Viky 728 354 716, aakkpv@seznam.cz. U nás je pomocná ruka stále natažena, protože i my jsme po ní jednou sáhli a teď ji potřebujeme podávat dál," vzkazují Anonymní alkoholici. (red)

Místo setkání: Šárka 10a, Prostějov, čtvrtek 19:00 hodin.

(red)

Poslat nový komentář