Aplaus 2016 přiveze známé tváře. Polívku, Langmajera či Švandovou

Aplaus 2016 přiveze známé tváře. Polívku, Langmajera či Švandovou
ilustrační foto

Jiřímu Langmajerovi, Bolku Polívkovi, Anně Polívkové, Karlu Heřmánkovi, Josefu Cardovi, Janě Švandové, Daně Morávkové a dalším hercům zatleskají v říjnu diváci devátého ročníku prostějovského divadelního setkání Aplaus 2016. Spolupořadatelé z marketingové společnosti TK PLUS a Městského divadla v Prostějově pozvali tentokrát pražské ansámbly Divadlo pod Palmovkou a Divadlo Bez zábradlí, z Brna zavítá na Hanou Divadlo Bolka Polívky.

Přehlídku zahájí ve čtvrtek 13. října Divadlo Bez zábradlí dvěma aktovkami Woody Allena, jejichž režie se chopil principál a herec Karel Heřmánek, který si v aktovkách také s chutí zahraje.

V pondělí 17. října je na programu hra holandské autorky Marie Goos FUK! v nastudování Divadla pod Palmovkou.

Přehlídku uzavře ve čtvrtek 20. října autorské představení Bolka Polívky DNA Divadla Bolka Polívky Brno. 

„Každý ze tří titulů letošního Aplausu je postaven na zajímavém a kvalitním dramatickém textu a přináší jedinečné příležitosti pro výrazné herecké osobnosti. Diváci si mohou připravit dlaně na bouřlivý potlesk,“ uvedla ředitelka městského divadla v Prostějově Jana Maršálková.

Plakát, pozvánku, pamětní list i originální vstupenky vytvořil již podeváté přední český grafik akademický malíř prof. Boris Jirků. (red)

 

Poslat nový komentář