Půlmiliónová pokuta za aquapark stále v řešení, město podá žalobu

Půlmiliónová pokuta za aquapark stále v řešení, město podá žalobu
ilustrační foto archiv redakce

 

Letos  uplyne osm let od chvíle, kdy Úřad pro ochranu hospodářské soutěže potrestal tehdejší prostějovský Městský úřad půlmilionovou pokutou. Podle úřadu město v roce 2006 nepostupovalo při zadání zakázky na stavbu aquaparku v souladu se zákonem. Kauza se táhne dodnes. Rada města nyní pověřila právníka k podání správní žaloby proti rozhodnutí ÚOHS. 

Město se proti rozhodnutí třikrát odvolalo prostřednictvím soudů. Pokaždé mu byla pokuta zrušena, případ však uzavřen není dodnes. Soudy, které pokutu zamítly kvůli nedostatečnému odůvodnění, obsahovou část potvrdily, jak stále tvrdí Antimonopolní úřad. Společnost MI PRO STAV, která byla založena za účelem výstavby aquaparku mezi městem a místními firmami, zanikla v březnu roku 2013 fúzí s Domovní správou. 

Podle rozhodnutí předsedu ÚOHS Petra Rafaje z května letošního roku je ale pokuta uložená úřadem platná a proti rozhodnutí úřadu není odvolání možné – celé zdůvodnění naleznete zde: http://www.uohs.cz/cs/verejne-zakazky/sbirky-rozhodnuti/detail-12490.html.

„Je tam dost velký právní problém, protože některá rozhodování v dalších instancích příliš nevnímala, že v určitém čase a určitém prostoru na území České republiky existoval právní stav, který nám dovoloval, abychom takto postupovali. Nechci předjímat výsledek,“ komentoval situaci vloni v lednu primátor Miroslav Pišťák, podle něj ale Prostějov nepochybil.

Radní na svém zasedání 7. července schválili usnesení číslo 5637. Radní v něm referují o tom, že se rozhodli podat správní žalobu ke Krajskému soudu v Brně proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže č.j. ÚOHS-S140/2006/VZ-2183/2014/523/MSc ze dne 31. 1. 2014 ve spojení s rozhodnutím předsedy ÚOHS č.j. ÚOHS-R45,46/2014/VZ-11852/2015/323/RBu ze dne 21. 5. 2015. Plnou moc od města dostala prostějovská advokátka Lenka Peštuková. (ber)

Komentáře

Skvělé, jen do nich, až bude ÚHOS řešit nedovolenou podporu hokejovému klubu, bude mít nahrávku na smeč !!

Poslat nový komentář