Páleník a Kovanda se verdikt v kauze Nagyová dozví v pátek

Páleník a Kovanda se verdikt v kauze Nagyová dozví v pátek
ilustrační foto

 

Před soudem skončily závěrečné řeči obžalovaných v kauze bývalé ředitelky kabinetu premiéra Jany Nagyové (nyní Nečasové) a údajného zneužití vojenské tajné služby. Žalobce navrhuje tresty mezi třemi a čtyřmi roky vězení. Čtveřice obžalovaných, mezi nimiž jsou bývalí velitelé prostějovské 601.skss Ondrej Páleník a Milan Kovanda, vinu odmítá a žádá zproštění obžaloby.

Případ projednává Obvodní soud pro Prahu 1. Soudkyně Helena Králová odročila jednání na pátek, kdy sdělí rozhodnutí. Řada výslechů svědků a také závěrečné řeči se odehrály kvůli utajovaným informacím s vyloučením veřejnosti, rozhodnutí bude veřejné.

V pondělí žalobce Rostislav Bajger z Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, které kauzu dozoruje, navrhl Nečasové 3,5 roku vězení. Dalšími obžalovanými jsou dva exšéfové Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník a Milan Kovanda a zpravodajec Jan Pohůnek. Pro ně Bajger navrhuje 3,5 roku, tři roky a deset měsíců a tři roky a čtyři měsíce odnětí svobody. (ber)

Komentáře

Tato kauza snad patří do sekce KRIMI! Kdo se chová nezákoně patří do BASY! Ostuda pro chlapy, poslouchají dominu a ostuda pro Prostějov a místní žoldáky!

Poslat nový komentář