Bouralo se na Vápenici, Olomoucké, v Plumlově i Protivanově!

Bouralo se na Vápenici, Olomoucké, v Plumlově i Protivanově!
Foto PČR, Vápenice, Plumlov, Olomoucká, Protivanov
Další fotky: 
Bouralo se na Vápenici, Olomoucké, v Plumlově i Protivanově!
Bouralo se na Vápenici, Olomoucké, v Plumlově i Protivanově!
Bouralo se na Vápenici, Olomoucké, v Plumlově i Protivanově!
Bouralo se na Vápenici, Olomoucké, v Plumlově i Protivanově!

Čtyři vážnější dopravní nehody řešili policisté na Prostějovsku od 23. prosince. Příčinou bylo nedobrzdění, rychlá jízda, mikrospánek i alkohol. Po nehodách byli ošetřeni tři lidé, naštěstí jen s lehkým zraněním.

Nedobrzdil
Ve středu 23. prosince krátce před polednem došlo v Olomoucké ulici v Prostějově, u okružní křižovatky s ulicemi Konečnou a Za Olomouckou, k dopravní nehodě. „Sedmatřicetiletý řidič osobního automobilu značky Volkswagen při jízdě směrem z centra města nedobrzdil za před ním jedoucím vozidlem značky Suzuki a zezadu do něho narazil. Vlivem nárazu bylo vozidlo Suzuki dále odhozeno na před ním jedoucí vozidlo značky Škoda. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění spolujezdkyně z vozidla Škoda. K jinému zranění osob nedošlo,“ popsal první nehodu policejní mluvčí František Kořínek. Hmotná škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun. Alkohol u řidičů byl vyloučen provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti a míra zavinění jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování.

Smyk poslal vozidlo mimo komunikaci a přes střechu
Na Štědrý den, krátce před polednem, došlo před obcí Protivanov, ve směru jízdy od obce Žďárná, k havárii osobního automobilu značky Škoda Fabia. „Dvaatřicetiletý řidič rychlost své jízdy nepřizpůsobil stavu a povaze vozovky a při průjezdu levotočivou zatáčkou vozidlo dostalo smyk a vyjelo mimo komunikaci, kde se převrátilo přes střechu,“uvedl mluvčí s tím, že ke zranění osob při havárii nedošlo. Hmotná škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Přestupek řidiče byl na místě vyřešen uložením blokové pokuty ve výši 1 tisíc korun.

Havárie s lehkým zraněním v centru města
Dne 25. prosince 2015 v 7:15 hodin došlo v ulici Vápenice v centru města Prostějov k havárii osobního automobilu značky Škoda Fabia. Sedmapadesátiletá žena, zřejmě vlivem mikrospánku, vyjela na pravý chodník ve směru své jízdy od Olomoucké ulice. Na chodníku vozidlo narazilo do sloupu osvětlení přechodu pro chodce. Zlomený sloup následně dopadl na komunikaci. Po nárazu do sloupu dále vozidlo narazilo svou zadní částí do stěny podél chodníku. Lehce zraněná žena byla sanitkou převezena k ošetření do nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. „Výše hmotné škody na vozidle a sloupu veřejného osvětlení byla předběžně vyčíslena na 126 tisíc korun,“ konstatoval mluvčí s tím, že alkohol u řidičky byl vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Příčiny, okolnosti a míra zavinění jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování.

Havárie podnapilé řidičky
V sobotu 26. prosince 2015 v 18:30 hodin došlo v ulici Rudé armády v Plumlově k havárii osobního automobilu značky Dacia Sandero. Dvaapadesátiletá řidička, z dosud přesně nezjištěných příčin, nezvládla na vjezdu do obce Plumlov jízdu a v husté mlze v pravotočivé zatáčce jela rovně. Následkem toho vyjela vlevo mimo komunikaci, kde poškodila dopravní značku a poté se zřítila asi 15 metrů ze srázu. Pádu do větší hloubky zabránil pouze hustý porost keřů a stromů, o který se vozidlo zastavilo. Při havárii došlo k lehkému zranění řidičky,“ popsal poslední nehodu Kořínek. Jiné osoby při havárii zraněny nebyly. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 103 tisíc korun. „Provedenou dechovou zkouškou u řidičky policisté změřili hodnotu 1,69 ‰ alkoholu v dechu. Žena s naměřenou hodnotou souhlasila a uvedla, že bezprostředně před jízdou vypila 3 – 4 dcl Karlovarské Becherovky,“ upřesnil mluvčí. Policisté ženě na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Vozidlo ze srázu vyprostili pracovníci odtahové služby ve spolupráci s hasiči. Příčiny, okolnosti a míra zavinění havárie jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování. (red)

Poslat nový komentář