Tragická dopravní nehoda. Jedna žena zemřela

Tragická dopravní nehoda. Jedna žena zemřela
Foto ZZS
Další fotky: 
Tragická dopravní nehoda. Jedna žena zemřela

K další vážné dopravní nehodě na Přerovsku vyjížděly posádky ZZS Olomouckého kraje. Dispečer zdravotnického operačního střediska přijal krátce před půl desátou dopoledne tísňovou výzvu s dopravní nehodou dvou vozidel za Olšovcem na Přerovsku. Po čelním středu osobního vozidla s dodávkovým automobilem došlo k celkovému zranění pěti ze sedmi účastníků dopravní nehody.

K události ihned vyrazily dvě posádky s lékařem výjezdového stanoviště v Hranicích a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby z Olomouce. Před dojezdem zdravotníků prováděli laickou resuscitaci u vážně zraněné osoby další zúčastnění. "Na místě zdravotníci nalezli celkem pět zraněných osob, z toho tři ve velmi vážném stavu. U jednasedmdesátileté ženy pokračovali v rozšířené resuscitaci při zástavě srdeční i dechové, bohužel paní utrpěla mnohačetná zranění a na následky svým zraněním na místě podlehla. Druhý, sedmasedmdesátiletý muž ze stejného vozidla, utrpěl poranění v oblasti hrudníku a zlomeniny žeber. Po komplexní prohlídce, zajištění invazivního vstupu s následnou aplikací léčiv a celkové imobilizaci, navíc s podezřením na vnitřní krvácení v oblasti břicha, byl přepraven letecky na oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Olomouci. Na stejné místo putoval sanitním vozidlem třetí, vážně zraněný dvacetiletý muž, řidič druhého vozidla. Zdravotníci po komplexní prohlídce a zjištění zranění vyslovili podezření na zlomeniny v obasti žeber a stehna. U pacienta aplikovali léčiva nitrožilně a před transportem celkovou imobilizaci. Další dva mladíci stejného stáří utrpěli lehká zranění a byli přepraveni do nemocnice v Hranicích", popsal nehodu Zdeněk Hošák ze ZZS Olomouckého kraje.

Událost popsala i Miluše Zajícová, mluvčí Policie Olomouckého kraje: "Dnes v dopoledních hodinách došlo na Přerovsku k dopravní nehodě se smrtelným zraněním. 20letý řidič dodávkového vozidla Mercedes jel ve směru od obce Potštát na Hranice. Z dosud přesně nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde v tuto dobu projížděla s vozidlem Toyota 71letá žena. Došlo k čelnímu střetu mezi oběma vozidly. Při nehodě bohužel došlo k úmrtí řidičky, která svým zraněním podlehla na místě. Její spolujezdec, s dalšími dvěma osobami z dodávkového vozidla, skončil se zraněními ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Další zraněný z dodávkového vozidla byl ošetřen v hranické nemocnici. V mercedesu jelo celkem 5 osob a v toyotě byly dvě osoby. U zemřelé byla nařízena soudní pitva, u řidiče dodávky byl nařízen odběr krve za účelem zjištění, zda nebyl pod vlivem alkoholu, či jiných návykových látek. Příčina, okolnosti a míra zavinění je v současné době v šetření", uvedla Zajícová. (red)

 

Poslat nový komentář