Renomovaný autobazar mě pěkně vypekl, varuje čtenářka

Renomovaný autobazar mě pěkně vypekl, varuje čtenářka
Foto čtenářka

Paní Dana se rozhodla dát své dceři k úspěšnému získání řidičského oprávnění dárek v podobě auta. Zvolila renomovaný autobazar, který mimo jiné přislíbil vůz přivézt z Prahy do nedaleké Olomouce. Její potěšení z dobrého a rychlého nákupu se následně změnilo ve zklamání a posléze přerostlo ve zlobu. Vůz nemá, je chudší o složenou zálohu a definitivně ztratila iluze o tom, že podobným firmám jde o zákazníka.

Jak to začalo?
„Vyhlédla jsem si škodovku na první pohled ve velmi dobrém stavu, měla novou technickou, karoserie na fotografiích nevykazovala stopy rzi či mechanického poškození. Navíc měla najeto necelých sto tisíc kilometrů a bonus byly elektrony,“ popsala první dojem Dana. Zavolala tedy do bazaru, kde jí byly potvrzeny všechny informace, včetně toho, že vůz je prověřen a není v exekuci . Za převoz auta k nezávazné prohlídce složila zálohu, kterou firma slíbila buď odepsat z ceny vozu při koupi, nebo ji vrátit. „Už první zádrhel byl, že vůz jel z Prahy do Olomouce ne tři dny, jak tvrdili, ale skoro čtrnáct. To už jsem prodejci řekla, že pokud nebude do konce týdne zde, nechci ho. Večer mi přišla smska, že auto je už tři dny v Olomouci a já si ho musím okamžitě jet prohlédnout,“ dodala Dana.

Nelžou jen fotografie
Druhý den tedy zamířila do bazaru v Olomouci. Představila se prodejcům a sdělila, pro který vůz a ke komu si jde. Po dvaceti minutách zmatků stálo auto před prodejnou. “Koukala jsem na chlapa, na auto a říkám za prvé je černé a ne zelené a za druhé, kde jsou ty elektrony. Tak se zase začali hemžit a po chvíli dovezli to pravé. Vypadalo opravdu dobře, tak jsem přistoupila na zkušební jízdu. Když prodejce sundával ceduli, všimla jsem si, že vozu za tři měsíce končí STK. První mínus, ke kterému přibyl fakt, že nefungovalo rádio. Když jsme se vrátili zpět do bazaru, šla jsem si auto pořádně prohlédnout. A ejhle, v pravém předním blatníku byla díra jako pěst. Auto bylo předtím postaveno tak, že jsem se k němu zprava nedostala,“ popsala Dana.

Dáme vám plnou nádrž
Další šoky ji čekaly v kanceláři. “Slečna mi sdělila, že za přepis vozu účtují tři tisíce a za všechny atesty, co auto má, dalších šest. Když jsem poukázala na fakt, že vůz nemá STK na dva roky a díru prostě zatajili, sdělil mi pan vedoucí, že nejde o nový vůz a mouchy se najdou. Blatník prý stojí maximálně tři tisíce. Když jsem oponovala, že jej taky někdo musí sundat, nasadit a nalakovat, jen se usmál. Tak se nějak domluvíme, víte co, my vám dáme bonus, plnou nádrž. To už jsem odmítla dost razantně, že vůz v tomto stavu prostě nechci,“netajila se zlobou Dana.

Záloha zmizela
Prodejci paní Daně následně sdělili, že záloha jí bude vrácena zpět na účet. Zbytek dne i den následující jí ale neustále drnčel telefon a bazar se snažil nabídnout jiný vůz. „Odmítla jsem všechny, kdo volali, že od nich po takové zkušenosti prostě auto nekoupím. Odměnili se mi. Záloha je najednou nevratná, byla použita na převoz auta. Přitom mi vyprávěli, že auto vykoupili, je jejich a do Olomouce jelo s dalšími pěti. Takže jsem jim přispěla na převoz,“ konstatovala.

Veškerá jednání probíhala telefonicky či e-mailem. Telefony firma sama monitoruje. “Takže mají smůlu, já to tak prostě nenechám a budu si stěžovat mimo jiné České obchodní inspekci. Tohle je totiž vědomé klamání zákazníka. Nejde o zálohu, ta mě nezruinuje, ale o princip,“ dodala paní Dana. (ber)

Komentáře

Tohle je hnus, podobnou zkušenost jsem zažil v Esách. Auto mi sice na místní pobočku dopravili rychleji než paní Daně, ale tím pozitiva končila.

mě tahali za nos v esa, hromada času promarněného akorád... M.Ž.

Poslat nový komentář