Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Jezdíte autobusy? Objízdné trasy přinesly magistrátu vícenáklady

Jezdíte autobusy? Objízdné trasy přinesly magistrátu vícenáklady
ilustrační foto ftl.cz

Objízdné trasy doprovázející loňské uzavírky při výkopových pracích, stavbách a opravách komunikací, jsou důvodem vzniklých vícenákladů na Městskou hromadnou dopravu v Prostějově. Vznikly navýšením ujetých kilometrů oproti schváleným jízdním řádům.

Rada města odsouhlasila úhradu vícenákladů společnosti FTL – First Transport Lines a.s. Prostějov, které v loňském roce vznikly provozem MHD po objízdných trasách.
V roce 2015 došlo vlivem uzavírek ulic Plumlovská, Josefa Lady a Wolkerova k navýšení o 5.171,6 kilometrů. „Náklady na kilometr jsou tvořeny pouze položkami přímo souvisejícími s ujetými kilometry a činí 18,84 Kč/km. Celkem vícenáklady za rok 2015 činí 97.433 korun,“ upřesnil náměstek Pavel Smetana.
Městskou hromadnou dopravu v Prostějově provozuje společnost FTL – First Transport Lines a.s., na základě rámcové smlouvy o úhradě kompenzace ztráty uzavřené s městem Prostějov na období do konce roku 2023 a konkretizované smluvními dodatky vždy na období příslušného kalendářního roku. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style