V babyboxu ve Vyškově našli chlapečka!

V babyboxu ve Vyškově našli chlapečka!
ilustrační foto Nemocnice Prostějov

Do babyboxu ve Vyškově v pondělí 13. června někdo odložil novorozeného chlapečka. Dítě, které dostalo jméno Antonín, je podle zakladatele sítě babyboxů Ludvíka Hesse zdravé. Celkem bylo v těchto speciálních schránkách od jejich zavedení v Česku zanecháno již 139 dětí. Po Toníčkovi byla ten sám den v babyboxu ve Valašském Meziříčí odložena holčička Mišutka.

"V pondělí 13. června v 10:50 mi přišla zpráva o nalezení 138. děťátka, za tři roky existence babyboxu ve Vyškově je třetí. Klučík je úplně čerstvý, na první pohled zdravý a hlavně vypasený. V bedýnce byl jen přikrytý několika hadříky, asi to bude chudý ženich. Na první pohled připomíná mého nejmladšího pětiletého synka Antonína, který má navíc dneska svátek. Bude to tedy Toníček. Tonda upravil skóre holčičky versus klučíci na 80:58 ve prospěch holek. Ať žije Tonda Vyškovský!," nechal se slyšet Ludvík Hess.  

Za zhruba jedenáct let vzniklo v Česku 70 babyboxů, první byl otevřen v roce 2005 v sídle soukromé kliniky GynCentrum v pražském Hloubětíně. Babybox je v podstatě novorozenecký inkubátor přístupný z vnější strany budovy. Ve chvíli, kdy je do něj dítě vloženo, zapne se vyhřívání, ventilace a s mírnou prodlevou i alarm, který upozorní personál daného zdravotnického zařízení. Schránky jsou umístěny tak, aby se ženy nemusely bát, že je při odkládání dítěte někdo překvapí. (ber)

 

Komentáře

Určitě to nebylo lehké rozhodnuti,ale chtěla bych tímto vzkázat Toníčkově biologické mamince,že se zachovala nejlíp jak v dané situaci asi mohla a že má moje slova uznáni za statečnost a šanci na život ,kterou dítěti dala.

Poslat nový komentář