Z bankomatu ukradli 900 tisíc!

Z bankomatu ukradli 900 tisíc!
Foto PČR, ber
Další fotky: 
Z bankomatu ukradli 900 tisíc!

S velkým úspěchem prostějovských kriminalistů se dnes pochlubil o vedení prostějovské policie. Muži zákona dopadli dva mládence, kteří v září 2014 vykradli bankomat v Plumlově. Odnesli si kořist ve výši 923 tisíc korun.

Ke krádeži došlo poněkud kuriózním způsobem z 29. na 30. 9. 2014, kdy tehdy neznámý pachatel překonal mechanický a číselný zámek bankomatu a vnikl do trezorové části, odkud odcizil peněžní kazetu s celkem 923 tisíci korunami. A to vše bez použití násilí.

I když kriminalisté případ odložili s tím, že pachatel je neznámý, stále na něm pracovali. A dostavil se úspěch. „19. 4. 2016 jsme zadrželi prvního podezřelého.  27letému muži žijícímu mimo území okresu Prostějov bylo sděleno obvinění ze spáchání zločinu krádež ve formě účastenství,“ potvrdil informaci šéf kriminálky Leo Haluza.

O sedm dní později, 26. 4. 2016, zadrželi kriminalisté druhého z pachatelů. „I tento 26letý muž stejně jako jeho spolupachatel pochází z Jihomoravského kraje. Kriminalisté mu sdělili obvinění ze spáchání zločinu krádež. Muž byl 28. 4. 2016 vzat do vazby,“ doplnil vedoucí ÚO PČR Prostějov Pavel Novák.

Policisté se netajili tím, že s tak precizně odvedenou prací se v případech krádeží týkajících se bankomatů nikdy nesetkali. „Byla to čistá práce, bez použití násilí, které předcházela dlouhá příprava,“ dodal Novák.

Specifikovat povolání obou mládenců policisté odmítli, stejně jako způsob, jak se do bankomatu dostali.

Jedno je ale jisté. Z více než 900 tisíc korun se bance nevrátilo nic, zloději je utratili do poslední koruny. (ber) 

Poslat nový komentář