Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Bojovní Orli na mistrovský Nymburk nestačili

Bojovní Orli na mistrovský Nymburk nestačili
ilustrační foto

Také třetí finálové utkání Mattoni NBL ukázalo holou pravdu – mistrovský Nymburk nemá v České republice konkurenci. S Orly si poradil lehce i v dalším utkání.

Loňské finálové překvápko, kdy v prvním domácím zápase Prostějov Nymburk udolal, se letos nekonalo. Rozjetý Nymburk převálcoval Prostějov i v domácím prostředí dvojciferným rozdílem. Pravdou však je, že do hry nezasáhli zranění Prášil a Venta a zdravotní potíže omezili hru i Petersona a Panduly. Přesto se Orli do svého soupeře zakousli a v první části hry mu byli naprosto rovnocenným partnerem, což vyjádřil i konečný výsledek první desetiminutovky 18:16. Pak už však začal Nymburk úřadovat naplno, zpřísnil obranu a ta mnoho prostoru domácím hráčům nenechala. Obhájci titulu postupně navyšovali svoje konto a nenechali domácím hráčům ani malinkou jiskřičku naděje, že by mohli porážku zvrátit.  

 

BK Prostějov – ČEZ Basketball Nymburk 66 : 84 (18:16, 32:43, 51:63)

 

Nejlepší střelci : Smith 19, Gadri-Nicholson 12, Bohačík 9, Slezák, Pandula, Peterson, Švrdlík, Bratčenkov, Pelikán

střelba 3. body: 7:7, TH: 11/5 – 21/15., chyby: 22:18 

 

„Přes citelné oslabení jsme ukázali srdce a bojovali. Ještě ve 32. minutě bylo všechno otevřené a to Peterson a Pandula hráli s teplotami. Škoda závěru, skóre mohlo být přijatelnější. V dnešním zápase se nám docela dařilo v obraně, ale horší to bylo v útoku. O lepší výsledek nás připravilo několik špatně zvolených zakončení a také některé zbytečné ztráty. Ty byly dány i únavou. Na hráče toho bylo opravdu hodně,“ řekl po utkání trenér Zbyněk Choleva.   

(red) 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style