Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Nymburk slaví titul, Orli mají stříbro

Nymburk slaví titul, Orli mají stříbro
ilustrační foto

Čtvrtá prohra Orlů ve finálové sérii Mattoni NBL vynesla obhájce z Nymburka k devátému mistrovskému titulu. Boj o celkové vítězství skončil poměrem 4:0 na zápasy, Orly ozdobily stříbrné medaile.

Třetí porážka Orlům nijak nevzala chuť do boje a hodně nadějí vkládali do svého druhého domácího utkání. Se zdravotním handicapem do něj vstoupili s pozměněnou základní sestavou  Bratčenkov, Nicholson, Švrdlík, Slezák, Smith a velkým odhodláním. Poměrně rychle se ujali vedení, hostům trvalo téměř čtyři minuty, než se rozehráli. Pak však rychle zabrali a skóre otočili.

Vyrovnané utkání se hrálo téměř celý první poločas, pak však Nymburk zabral naplno a navýšil svůj náskok. To mělo na utkání prakticky rozhodující vliv, i když v některých minutkách domácí dotahovali, na rozhodující útok už neměli sil a sezóna Mattoni NBL skončila tímto zápasem. Nymburk slaví titul, Orli po třetí za sebou získali stříbro. 

 

BK Prostějov - ČEZ Basketball Nymburk  67 : 84 (18-19, 39:53, 565:65)

Sestava a střelba: 

Slezák 15, Smith 10, Bohačík 10, Gadri-Nicholson 9, Peterson 9, Bratčenkov 7, Pelikán 4, Švrdlík 3 

Střelba 3b.: 21/10:21/7, střelba 2b.: 35/16:49/23, TH: 9/5:23/17, doskoky: 30:37, chyby: 20:14. 

 

„Před utkáním jsme se ale stále snažili motivovat tým a řekli si, že nebereme na zřetel žádné výmluvy. Nymburk toho měl za sebou taky hodně. Oni mají jistě kvalitativně lepší střídačku, takže jsme to chtěli brousit a určitě jsme hráli lepší zápas, než byl ten třetí. Lepším výkonem nám už pomohli Peterson a Pandula, kteří v pátek byli kvůli střevní chřipce dehydrovaní, takže téměř nemohli hrát. Neměli jsme špatnou první půlku, ani třetí čtvrtinu. Potom ale přišla střídání, nedáme koš, soupeř nás ztrestá košem s faulem nebo trojkou a už se zase vezeme. Ten vývoj je s Nymburkem vždycky stejný - pár minut zaváhání, dvě ztráty, otevřená střela soupeře a je tam ten rozdíl, s kterým se v tak úzké sestavě už špatně bojuje. A to, že jsme při absenci Venty tříštili síly a organizaci hry, nám nepomohlo taky,“ poukazoval trenér Zbyněk Choleva. 

Jen stěží by se našel snílek, který očekával změnu šampiona, Orli si za svůj výkon v celé sezóně zaslouží poděkování a gratulaci.   

(red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style