FOTO+VIDEO Po Nymburku padla Ostrava i v Prostějově, prohrála o 30 bodů

Orli Ostravu přehráli i zpřesněnou střelbou sedmibodových hodů

Těžký soupeř čekal v sobotním večeru na basketbalisty BK Prostějov, kteří napravovali zaváhání na palubovce posledního Jindřichova Hradce. Domácímu trenérovi Cholevovi chyběl v sestavě zraněný Jaromír Bohačík, ostatní hráči byli připraveni čelit průběžně druhému nejlepšímu celku Mattoni NBL.

Úvod zápasu naznačil, že do Prostějova přijel opravdu kvalitní soupeř. První minuty totiž měly ve své režii ostravští basketbalisté, kteří se ujali vedení 4:11. Jak se však později ukázalo, bylo to nejvyšší vedení hostí v celém zápase. Domácí Orli totiž zpřesnili střelbu, začali proměňovat sedmičky a rázem obrátili zápas dvanáctibodovou šňůrou na 16:11. Postupně své vedení navýšili až na osmibodový rozdíl a první čtvrtinu nakonec ovládli poměrem 24:14.

Druhou část zápasu zahájili Orli výborně, dvě trojky po sobě znamenaly čtrnáctibodové vedení 30:16. Tehdy byla Ostrava v největší krizi avymanila se z ní podobnou zbraní, zlepšenou střelbou zpoza trojkové čáry, která spolu se zhoršenou střelbou Prostějova přinesla obrat ve skóre na 37:38. To Orli vyburcovalo k zařazení vyššího rychlostního stupně a otočení zápasu na 45:40 a následně 50:42 po polovině zápasu.

Zlom v zápase přinesl úvod druhé půle. Domácí totiž třemi trojkami odskočili hostům až na dvacetibodový rozdíl, a ten se již Ostravanům stáhnout nepodařilo. Hanáci totiž nepřipustili opakování scénáře z druhé čtvrtiny, kdy ztratily nadějné vedení, a koncentrovanou hrou (důslednou obrannou hru Orlů si můžete prohlédnout např. zde) vyhráli třetí čtvrtinu poměrem 23:16, celkově pak vedli 73:58.

Patnáctibodová ztráta ještě skýtala basketbalistům NH jistou naději na vítězství. Prostějov však byl na tlak svého soupeře připraven a držel se od něj v bezpečné vzdálenosti. Větší drama tak závěrečná část hry nepřinesla, a Prostějov tak odčinil nejen porážku na ostravské palubovce v úvodu soutěže, ale i středeční zaváhání na jihu Čech. Po závěrečném klaksonu svítil na  ukazateli skóre stav 95:65.

BK Prostějov – NH Ostrava 95:65 (24:14, 50:42, 73:58)Rozhodčí: R. Paulík, A.Kapl, O. Remenec. Delegát: Z. Latík

Sestavy:Prostějov: Venta 4 body/4 fauly, Pandula 11/4, Bratčenkov 17/4, Marko 7/2, Slezák 12/0, Dufault 17/4, Kohout 12/3, Švrdlík 15/1, PolášekOstrava: Ames 14/4, Číž 13/2, Lyčka 1/1, Medvecký, Jurečka 3/1, Barnes 0/4, Stehlík 8/4, Gniadek 10/5, Pelikán 5/4, Greene 5/2,  Zbránek 6/5