FOTO+VIDEO Orli v posledním zápase roku doma porazili Opavu

Orli přehrávali Opavu mj. pod košem, proto dokázali poslední zápas dotáhnout do vítězného konce.

Zapomenout na prohru v Levicích a rozloučit se s diváky výhrou nad Opavou. Takový byl cíl basketbalistů Orli Prostějov v zápase proti desáté Opavě.

Trenér Choleva chtěl zápas rozhodnout co nejdříve, zpočátku se to však jeho svěřencům nedařilo. Sice vedli, ale řada jejich pokusů končila mimo prostor uvnitř obroučky. Proto se Slezané mohli domácích bodově držet a až v závěru čtvrtiny si nechat domácí odskočit na pětibodový rozdíl. Náskok Orlů mohl být o ještě o tři body vyšší, v první části se jim však nedařila střelba trojek, z osmi pokusů proměnili pouze tři, neúspěšně skončila i ta poslední.

Když se navíc soupeři podařilo hned první pokus tohoto typu ve druhé čtvrtině proměnit, začínalo se od nuly. Nerozhodný stav drželi hosté až do konce čtrnácté minuty, kdy Prostějov třemi úspěšnými dvojkami odskočil na rozdíl šesti bodů. Od té doby si mírný náskok udržovali, Opavané však dokázali korigovat trojkami či úspěšnými trestnými hody. Poté však Czudkovi svěřenci začali chybovat, navíc se jim přestaly dařit trojkové pokusy a Prostějov utekl na dvanáctibodový rozdíl 51:39 po poločase.

V dobrém výkonu pokračovali svěřenci Zbyňka Cholevy i po změně stran a přesnější střelbou navýšili své vedení až na 23 bodů. Zatímco domácí dali za prvních pět minut třetí čtvrtiny 11 bodů, hosté pouze dva. Opava sice stahovala, do střelecké pohody ze začátku zápasu se však nedostala. Naopak Prostějovští přidávali bod po bodu a do poslední čtvrtiny šli s náskokem 17 bodů.

Poslední část zápasu si již basketbalisté Orlů své vedení v klidu hlídali. Nejvýše se dostali na rozdíl 24 bodů, naopak hosté snížili nejvíce na rozdíl 16 bodů, ale to již pouze 96 vteřin před koncem utkání. Orli nakonec rok 2012 zakončili výhrou o osmnáct bodů 93:75.

Obrannou a útočnou hru Orlů v zápase s Opavou si můžete prohlédnout na videích zde a zde.

BK Prostějov – BK Opava 93:75 (23:20, 51:39, 72:55)

Statistiky:střelba z pole 35/58 (60%) – 25/63 (40%) střelba za tři body: 9/21 (43%) – 9/23 (39%) trestné hody: 14/19 (74%) – 16/20 (80%) fauly: 24:23 body z vymezeného území: 44:28

Sestavy: Prostějov: Pandula 15, Bratčenkov 6, Dufault (12, 8 doskoků), Marko 16, Švrdlík 11, Slezák (9, 6 doskoků), Kohout 17, Prášil 7, Polášek. Trenér: Zbyněk Choleva Opava: Sokolovský 8, Vlček 2, Palát 7, Dokoupil 11, Blažek (18, 7 doskoků), Kvapil, Strnisko 6, Vaňák 7, Miklošík 2, Širina 9, Tóth 5. Trenér: Petr Czudek