Orli pokračují ve vítězném tažení, vybrali i Kolín

Nejen pod košem byli v sobotu Orli lepší, proto v Kolíně vyhráli a natáhli šňůru vítězství na tři zápasy. (ilustrační foto)

Vítězné tažení Orlů nadstavbou pokračuje. V pátém kole druhé části ročníku vyhráli na půdě UNIKOLU Kolín 84:72 a ve čtyřech zápasech zatím nepoznali hořkost porážky po základní hrací době.

V úvodu zápasu proti Kolínu se Orli rychle ujali pětibodového vedení, které sice domácí rychle stáhli na jediný bod, potom však začala hanácká jízda. Dařilo se Kohoutovi, Pandulovi i Švrdlíkovi a třemi trojkami a dvěma asistencemi se blýskl Slezák. Domácí hráče Prostějov vůbec nepustil ke střelbě trojek, a když Středočeši stříleli aspoň z dvojkové vzdálenosti, měli mizernou úspěšnost. Výsledkem bylo propastné vedení Orlů po první čtvrtině 28:13.Další hřebíky do rakve jim krátce po zahájení druhé periody daly další dvě trojky v podání Slezáka a Prášila. Poté se hostům na chvíli přestalo dařit ve střelbě, čehož domácí využily na stažení na dvanáctibodový rozdíl, Orlí útlum však trval jen chvilku a Kohout dvěma dvojkami opět rozdíl ve skóre ve prospěch Prostějova navýšil. Byl to právě prostějovský pivot, který držel vedení hostí v pro ně přijatelném rozmezí a poločas nakonec skončil rozdílem 18 bodů 32:50.Na začátku druhého poločasu se domácím opět tragicky nedařila střelba, díky čemuž Hanáci odskočili až na dvaadvacetibodový rozdíl. Pak sice přišel chvilkový oddech, který znamenal snížení na rozdíl 16 bodů, Orli však opět zapnuli na vyšší rychlostní stupeň, a i díky třem dalším trojkám si po třetí desetiminutovce udržoval vcelku poklidné vedení 70:48. A ani úvod poslední části hry nenaznačoval, že by se na tom mělo něco měnit. Domácím se nedařilo a Cholevovi svěřenci navýšili vedení až na rozdíl 25 bodů. Pak však Orli začali chybovat, úplně jim odešla střelba (skoro pět minut nedali ani bod), čehož domácí využili ke zdramatizování utkání. Čtyři minut před koncem vedl Prostějov jen o 11 bodů. Elán domácích však zabrzdil zpřesněnou střelbou Kamil Švrdlík, který byl v té době jediným prostějovským střelcem a především díky němu Prostějov nakonec dotáhl zápas do relativně pohodlného, vítězného konce 84:72.

BK UNIKOL Kolín – BK Prostějov 72:84 (13:28, 32:50, 48:70)Střelba z pole: 25/73 (34%) – 31/62 (50%)Střelba za tři body:  2/16 (13%) – 9/22 (41%)Trestné hody: 20/24 (83%) – 13/21 (62%)Doskoky: 35:43Fauly: 19:23Body z vymezeného území: 24:34

Sestavy:BK UNIKOL Kolín: Hubálek, Radulovič 3, Field 10 (7 doskoků), Bolds 14 (střelba z pole 4/14, 6F+), Machač 12, Adamec 2, Ubilla 23 (střelba z pole 6/19, trojky 1/5, 5 doskoků, 7F+), Matějka, U. Benaček 4 (5 doskoků), Vyoral 2, Kříž 2. Trenér: Predrag BenačekBK Prostějov: Pandula 10 (10 doskoků/9 obranných), Bratčenkov 2, Šmíd 2, Marko 6 (5doskoků/5 obranných, 6 asistencí), Švrdlík 17 (10 doskoků/7 obranných, 6 F+), Slezák 21 (trojky 5/8), Bohačík 6, Kohout 15 (8 doskoků/6 obranných), Prášil 5 (trojky 1/5). Trenér: Zbyněk Choleva(zkl)