Orli dostali v Nymburku stovku

Orlům se zápas proti favoritovi vůbec nepovedl. Ztráceli od začátku a nakonec dostali i magickou stovku. (ilustrační foto)

Po důležité výhře v Děčíně zajížděli basketbaloví Orli k dohrávce třetího kola nadstavby na půdu favorita z Nymburka. Duel to sice nebyl pro Prostějov klíčový, konečná porážka je však příliš velká.

Zápas si Orli podobně jako nedávno v Pardubicích prohráli už v první čtvrtině. Nepřesná střelba ze všech pozic a časté chyby znamenaly rychlé vedení Nymburka 11:2 a trenér Choleva si již po necelých pěti minutách musel vzít první oddechový čas. Pak se sice Hanáci na chvíli vzpamatovali, především díky zpřesněné střelbě Pavla Slezáka, po chvíli se však zápas vrátil do starých kolejí a Nymburk vyhrál první sadu propastným rozdílem 32:12.Úvod druhé čtvrtiny pokračoval ve stejném duchu a Orli se ke zlepšení střeleckých statistik dostávali až velmi pozvolna. Do jisté míry za to však mohla i zhoršená produktivita Středočechů, zejména v druhé polovině druhé desetiminutovky. Výsledkem toho byl poločasový stav 54:26.Obrat k lepšímu ze strany Prostějova pokračoval i po změně stran, kdy se domácím nedařila střelba zejména na tři body a Orlům se i díky dvěma trojkám Bratčenkova podařilo snížit na rozdíl 22 bodů. Závěrečná část třetí periody ale přinesla čtyři body Nymburka a stav před poslední čtvrtinou 73:47.Poslední část hry pak byla ze strany mužstva z východu republiky nejhorší z celého zápasu. Orli se vrátili ke svým neduhům z první části hry, přílišně chybovali, špatně stříleli a poprvé se radovali z bodu až po čtyřech a půl minutách, kdy jich Nymburk měl na svém kontě již čtrnáct… Spousta ztrát v poslední pětiminutovce pak navíc znamenala i prolomení stobodové hranice. Nymburk nakonec porazil Prostějov 102:56.

ČEZ Basketball Nymburk – BK Prostějov 102:56 (32:12, 54:26, 73:47)Střelba z pole 42/77 (55%): 19/59 (32%)Body z vymezeného území: 58:16Střelba za tři body: 7/19 (37%): 5/18 (28%)Trestné hody: 11/17 (65%): 13/20 (65%)Doskoky: 43:34Fauly: 19:22Sestavy: Nymburk: Benda 8 (6 doskoků), Hruban 15 (z pole 7/11), Welsch 2, Houska 8 (6 doskoků), Palyza 4 (z pole 2/9), Nečas 4, Rančík 13 (z pole 6/11, 7 doskoků), Efevberha 13 (z pole 4/6, 4F+), Naymick 6, Carter 20 (trojky 4/6, z pole 7/11), Pomikálek 9. Trenér: Ronen GinzburgProstějov: Pandula 8 (z pole 3/10, trojky 1/5, 4F+), Bratčenkov 10 (trojky 2/3), Šmíd 1, Marko 5 (z pole 1/10, trojky 1/4, 5 doskoků), Švrdlík 10 (z pole 4/10, 6 doskoků), Slezák 11 (z pole 4/7, trojky ¼), Kohout 8 (z pole 4/9, 12 doskoků, 4F+), Prášil 3, Kořínek. Trenér: Zbyněk Choleva(zkl)