Orli bodovali s Ostravou

Také utkání 9. kola základní části Mattoni NBL mezi domácím BK Prostějov a NH Ostrava bylo velmi atraktivní pro diváky, plné vzrušení a napětí do samotného konce. Vyrovnané skóre zvrátili Orli ve svůj prospěch až před závěrečnou sirénou.

BK Prostějov - NH Ostrava 87:81 (23:20 44:34 63:58)
BK Prostějov: Smith 20, Cadri-Nicholson 19, Peterson 14, Eitutavičius 10, Venta 6, Bohačík 5, Pandula 5, Prášil 3, Švrdlík 3, Bratčenkov 2, Polášek
střelba 3b.: 16/6:12/1, střelba 2b.: 43/26:57/30, TH: 28/17:22/18, doskoky: 37:35, chyby: 22:24, rozhodčí: Paulík, Kurz, Jedlička

Přestože prostějovští Orli byli v tomto utkání jasným favoritem, značně posílený ostravský soupeř přijel s velkými ambicemi týmu, který figuruje na předních místech průběžné tabulky. Tomu nasvědčovaly i první dvě čtvrtiny utkání, kdy byl výsledek naprosto vyrovnaný a obě družstva hrála koncentrovaně a kontrolovala skóre. Až po polovině hry se zdálo, že hostům docházejí síly a Orli se lehce rozjeli. Postupně získávala jejich hra navrch a odpoutali se konečně od vyrovnaného výsledku. Jejich náskok během třetí čtvrtiny vzrostl až na 16 bodů. Soupeř se však tak lehce nevzdal a dokonale využil uspokojení domácího týmu k tomu, aby nabral druhý dech. Pak už bylo otázkou několika minut, kdy dotáhl skóre na rozdíl jediného koše. Orli naštěstí zvedli hlavu a suverénně si už své domácí vítězství pohlídali. Body zůstaly doma a to se počítá.
Další utkání sehrají Orli opět pod domácími koši, a to v pátek 28. října s atraktivním soupeřem ČEZ Basketball Nymburk. Utkání v hale Sportcentra DDM začíná v 18 hodin.