Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Majitel autodílny zraněn při požáru, do nemocnice jej transportoval vrtulník

Majitel autodílny zraněn při požáru, do nemocnice jej transportoval vrtulník
Foto HZS Olomouckého kraje

Včera před osmou ráno začalo hořet v autodílně v Bedihošti. Majitel byl při hašení ohně zraněn, do nemocnice jej transportoval vrtulník letecké záchranné služby.

K nahlášenému požáru 26. června před osmou hodinou ranní vyjížděly do Bedihoště tři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. Na místo jeli s tím, že uvnitř hořící budovy se nachází člověk.

Profesionální hasiči z Prostějova a dobrovolní hasiči z Bedihoště a Vrahovic byli na místě velmi rychle. "Dle zjištění došlo nejprve při opravě osobního vozidla k uvolnění hadičky s benzínem s následným vznícením od elektrické lampy. Majitel autodílny se pokusil požár sám uhasit, při jeho snaze o záchranu objektu se popálil na obou horních končetinách," uvedl Zdeněk Hošák, mluvčí HZS Olomouckého kraje. Hasiči provedli předlékařskou péči a povolali k pomoci zdravotnickou záchrannou službu. Ta na místo vyslala osádku letecké záchranné služby a poté zraněného muže transportovala k dalším ošetřením do nemocnice.

 Hasiči během několika minut požár lokalizovali, zahájili odvětrávání sklepních prostor pomocí přetlakové ventilace. Po dohašení hořícího vozidla a stropní části provedli důkladnou kontrolu pomocí termokamery a místa, která vykazovala nebezpečné tepelné hodnoty,  rozebrali a dohledali menší skrytá ohniska. Příčina vzniku požáru dle šetření je nedbalostním chováním majitele autodílny při opravě vozidla. Výše škody byla předběžně stanovena na 300 tisíc korun.

(red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style