Pomoc bezdomovcům v Prostějově? Začínají s ní studenti

Pomoc bezdomovcům v Prostějově? Začínají s ní studenti
ilustrační foto praha.eu

Můžete dělat, že je nevidíte, neslyšíte. Můžete si říkat, že je to jejich věc, že takhle dopadli. Můžete si říkat, že o pomoc stejně nestojí. O kom je řeč? O bezdomovcích. O lidech, se kterými se léta setkáváme i v Prostějově. O lidech, kteří se bez přístřeší ocitli nejen z vlastní viny, ale třeba souhrou nešťastných náhod. O lidech, kteří z nejrůznějších důvodů nemají sílu se znovu zvednout a začít žít „normální“ život.

A teď se našli jiní lidé, kteří se rozhodli pomáhat. Mladí Prostějované, které spojuje jedno – absence lhostejnosti k cizím osudům. Zatím je jich jen pár, jejich věk se pohybuje kolem 17 let a jsou studenty prostějovských škol. Jejich odhodlání jim ale může závidět spousta z nás. A nejen odhodlání. Také dobrá srdce.

„Proč jsme se do tohoto projektu pustili? Protože nám vadí, že těmto lidem skoro nikdo nepomáhá, které společnost naprosto odepsala. Není to správné,“ shodují se. Jejich cílem je  pomoc prostějovským občanům bez domova, třeba  darováním oblečení, jídla a jiných nezbytných věcí. „Chceme také sdělit těm lépe zajištěným, co se v jejich městě děje. Pomoci může kdokoli, třeba jen kusem starého oblečení,“ tvrdí.

Vše je teprve na začátku, a tak navazují kontakty, mapují bezdomovecké komunity a hledají další dobrovolníky. Dárci a zájemci o spolupráci  je mohou kontaktovat na pomocbezdomovcum@seznam.cz.

„Naším cílem je pomoci lidem, kteří pomoc potřebují a chtějí, a proto budeme za každé dary rádi. Věříme, že minimálně jednomu člověku pomůžeme, a už to pro nás bude mít smysl,“ dodávají.

Bližší informace najdete na http://pomocbezdomovcum.webnode.cz/. (ber)

Komentáře

Prostějov 19.1.2016 průměrná teplota -4,65 °C Min.teplota-6,9 °C (06:02) max. teplota -3,6 °C (13:41)

Poslat nový komentář