Na jaře chodil na polévku, teď pracuje v Anglii

Na jaře chodil na polévku, teď pracuje v Anglii
ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Asi každého z nás někdy dostala souhra životních okolností na kolena. Někdo se zvedne sám, jiný k tomu potřebuje pomoc jiných. A někdy stačí pomoc spíše symbolická. Tak tomu bylo u jednoho z dnes už bývalých prostějovských bezdomovců. V zimě chodil na polévku zadarmo, dnes žije a pracuje v Anglii.

Mladého muže, kterého nebudeme na jeho výslovné přání jmenovat, jsme v zimě často potkávali u stánku s polévkou, kterou u místního nádraží rozdávali prostějovští dobrovolníci v čele se zastupitelkou Miladou Sokolovou. Právě jí se mladý muž nyní ozval ze svého nového působiště.

„Odletěl jsem 2.4.2016 a jsem u rodiny, která mi zaplatila letenku a vše kolem, protože jsem v té době byl skutečně na dně. Dělám v chemicko - potravinářském průmyslu a jen noční směny,“ sdělil jí mladý muž, který má kolem sebe v místě svého pobytu i další Prostějovany. „Ať lidi vidí, že když člověk chce, dokáže všechno,“ dodal. Prvotním impulsem pro start nového života pro něj byla právě polévka. Nešlo totiž jen o jídlo, na které v té době neměl finanční prostředky. Šlo o to, že se o něj vůbec někdo zajímal.

„Jsem za tenhle vývoj a za to, že se ten mládenec ozval, moc ráda. Skutečně mě velmi potěšilo, že je v pohodě a vede naprosto jiný život,“ netajila se spokojeností Milada Sokolová. (ber)

Poslat nový komentář