Lidé bez domova obdrželi reflexní pásky

Lidé bez domova obdrželi reflexní pásky
Foto MPP, azylový dům

Městská policie provedla dne 8. 1. 2018 preventivně bezpečnostní akci zaměřenou na chodce a jejich bezpečnost v provozu. 

"Chodci se společně s cyklisty řadí mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu. Strážníci se při této akci zaměřili na osoby bez přístřeší, které často chodí po špatně osvětlených nebo neosvětlených ulicích města bez jakéhokoliv zviditelňujícího prvku na oděvu. Klientům z Azylového centra na ulici Určická jsme proto předali padesát reflexních pásků," uvedla Tereza Greplová z Městské policie Prostějov.

"Lidem bez přístřeší jsme sice již reflexní pásky v minulosti předávali, bohužel řada z nich je nenosí. K dnešní akci nás motivoval podnět jednoho z občanů, rozhodli jsme se proto rozdat bezpečnostní reflexní pásky znovu, a to přímo v prostorách azylového centra za přítomnosti ředitele tohoto zařízení. Klientům strážníci znovu vysvětlili význam nošení reflexních prvků na oděvech pro jejich bezpečnost a bezpečnost silničního provozu obecně," dodal ředitel Městské policie Prostějov Jan Nagy. (red)

 

Poslat nový komentář