Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Kurzy bezlepkového pečení začínají!

Kurzy bezlepkového pečení začínají!
ilustrační foto MMP

Celiakie je chronické autoimunitní onemocnění tenkého střeva, kterým trpí stále více lidí. Sdružení rodičů a přátel zdravotně postižených celiakií „Sedmikráska“ za finanční spoluúčasti města Prostějova, v rámci projektu Zdravé město Prostějov, proto opět připravilo kurzy pečení pro ty, kteří jsou citliví na směs bílkovin zvanou lepek či gluten.

Sdružení rodičů a přátel zdravotně postižených celiakií „Sedmikráska“ pořádá tuto akci již čtvrtým rokem. „Pomáháme rodičům porozumět nové situaci ve stravování, podpořit je a předat cenné zkušenosti s přípravou bezlepkové stravy. Vzhledem k tomu, že bezlepková dieta patří k nejdražším, jen pro příklad kilo bezlepkové mouky stojí od devadesáti do sto padesáti korun, má smysl předávat zkušenosti s pečením běžného pečiva, moučníků a cukroví maminkám, kterým se přes veškerou snahu nedaří doma upéct chutný bezlepkový chléb, housky, nebo moučníky. Hotové pečivo v prodejnách zdravé výživy je totiž až patnáctkrát dražší, než běžné pečivo v obchodech,“ vysvětlila předsedkyně sdružení Ludmila Bednářová.
Kurz začíná už dnes v 15 hodin. Další termíny jsou vždy ve čtvrtek 29. 10., 12. 11., 26. 11., 3. 12. a 10. 12. 2015 od 15.00 do 19.00 hodin v kuchyňce ZŠ a MŠ Prostějov, v ulici Melantrichova. (Zdroj MMPv)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style