Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Nostalgická vzpomínka na kosu

Olga Katolická

Narodila se 30. 9. 1951 v Prostějově, po vyučení dálkově vystudovala ekonomickou školu a nastoupila do OP Prostějov, nejprve jako sekretářka ředitele závodu 11, posléze jako pracovnice propagačního oddělení na úseku závodního rozhlasu a závodních novin. V roce 1976 přešla do Městského kulturního střediska jako redaktorka rozhlasu po drátě. Od roku 1984 pracovala v OD PRIOR, nejprve na úseku obchodní politiky, posléze jako vedoucí propagace a obchodní politiky. Od roku 1991 se vrátila k novinařině a nastoupila do redakce Prostějovského týdne. Zde na pozicích redaktor, editor a následně šéfredaktor pracovala až do konce roku 2006. V té době vážně onemocněla, po operaci zhoubného nádoru se podrobila léčbě a od počátku roku 2008 je v řádném starobním důchodu. Je vdaná a má tři dospělé syny.

Časy se mění. Je tomu už bezmála dvacet let, co se tehdejší starosta Jan Šverdík nemohl dívat na skoro metr vysokou trávu za automotoklubem v Bulharské ulici, vzal kosu a šel ji vlastnoručně posekat.

 

Dnes mě sekáči budí ráno div ne každý měsíc, a berou to pěkně od podlahy. Jako předvoj jdou dva se strunovými sekačkami, objedou kdejaký keřík či stojan a navíc odmetou trávu z chodníku. Za nimi pak jede těžší technika, a tak trávník v parčíku před naším domem nemá šanci přerůst. Fakt ale je, že o takové technice se před dvaceti lety panu Šverdíkovi ani nezdálo.

 

Na jeho tichou kosu jsem však vzpomínala zrovna nedávno. Mezi sobotní ranní tradice naší rodiny patří návštěva tržnice a posezení někde na náměstí. Už dvě sobotní ranní siesty mi zde znepříjemnily sekačky a vysavače trávy. Chválím péči o střed města, ale skutečně by se to nedalo zvládnout během pracovního týdne? Když už pominu touhu po sobotním klidu, není práce ve dnech pracovního klidu dražší?

 

Olga Katolická

sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style