Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Koho mám volit?

Jak častá otázka před volbami ! „ VŽDYŤ JSOU VŠICHNI STEJNÍ “ . Povzdechne si snad každý občan který je odpovědným voličem – buď byl tak vychován nebo mu není jedno , co bude s jeho zemí. Vůbec mu nezávidím. Že pokud se chce chovat odpovědně ke své zemi. Masírován denně médii a kauzami – cítí se ztracen, znechucen a bezmocný . A má právo být naštvaný a že nikomu kdo v politice je už také nevěří? Přesto by chtěl tak rád něco změnit. Ale jak?

A tak čeká – kdo mu co slíbí před volbami , kdo mu co dá za dárek , jak se asi pestře naplní jeho poštovní či mailová schránka letáky usměvavých a načesaných politiků blábolících převážně o tématech , které mu nic neříkají. Cítila bych se stejně. Když je pak všechny háže do jednoho koše.

Přesto si dovolím vidět světlo na konci politického tunelu v Česku . Mám doma dva dospělé syny , dvacetileté studenty , kteří se svými vrstevníky – naší nové generace tvrdí ,že politické strany nejsou vůbec potřeba. Že tento systém dlouho nevydrží a padne a tato generace čeká jen na příležitost, jak vše špatné umře a bude možno uchopit věci nově založené na dobrých a pevných základech. Kde podstatou všeho bude to ,že skončí čas konzumu a vlády peněz v takové trestuhodné míře, výroba nepotřebných věcí, lidé se vrátí o generace zpět, budou si vážit kvality nad kvantitou a budou šetrní a laskaví vůči sobě i přírodě. Ani nevíte, jak moc této nové generaci fandím a jak jim to ze srdce přeji zažít. Potkala jsem se s lidmi , co takhle nejen myslí , ale už i žijí. A díky svému stálému optimismu tomu věřím, že se toho sama ještě dočkám.

A proto bych tomu novému světu chtěla pomoci i já. A to , že změny musí přinést sami politici už nyní. A kdo jsou ti politici , kteří by to zvládli ? Existují vůbec? Kde jsou? Ano jsou a rádi to udělají pokud je samozřejmě lidé zvolí. Pár vlaštovek již máme v poslanecké sněmovně - kdy již těchto pár poslanců dokázalo nemožné a jehož výsledkem jsou následné změny např. zákona o RUD ( více peněz do obecních pokladen ze státního rozpočtu pro města a obce) a další důležité zákony, které dělají nám občanům život lehčím a průhlednější. I v našem Olomouckém kraji je spousta odvážných a pracovitých starostů. Jsem sama starostkou obce a díky své práci jsem mohla již některé naše poslance - starosty , za TOP 09 a Starosty osobně i pracovně poznat. Jako starostka obce vím o čem mluvím.

My starostové jsme lidé ,které si občané volí ne díky své fotografii ,ale že ho znají jako člověka. Je to ten který s nimi bydlí v obci či městě. Který pro ně pracuje v obci počínaje opravami či stavbami chodníků, silnic ,kanálů , úklidu sněhu, sečení trávy, hledání psa, povodní, požáru, zná vaše děti ze školy či školky, vítá je na svět , blahopřeje seniorům k výročí , či je doprovází na poslední cestě. Konče společenským či sportovním životem v obci, který se snaží podporovat. Tito lidé nejsou v práci . Mají funkci 24 hodin denně . Kde kdo si na nich uleví, když má občan nějaký problém či depku. Starosta může , že prší moc či málo, zda svítí nebo nesvítí slunce. Za všechno ručí a odpovídá sám a nemá žádnou imunitu! Má sice hodně rádců – mudrlantů ,ale dělat by tuto práci nešel ani jeden z nich.

Koho tak dalšího můžete , co by voliči poznat lépe než tyto lidi. Víte ,jak se chovají nejen ke své rodině, jak se starají o svůj dům, jaké vyznávají hodnoty ve svém životě. Proto bych nejraději volila heslo VOLTE NÁS, ZNÁTE NÁS.

Pak zde máte velkou jistotu ,že jste volili správně. Protože moc dobře víte , že SLOVA BEZ SKUTKŮ NIC NEZNAMENAJÍ. A to je důležité vědět , co ten dotyčný člověk v životě dokázal , čemu odvážně čelil, co změnil a změnit chce. Zda svá slova přeměňuje ve skutky. Pak věřte , že zvolíte dobře a že se tak naše mladá generace bude moci opřít o tyto politiky a začít žít zase o něco lepší život. Přeji Vám všem šťastnou ruku a pokud lidi na kandidátce znáte tak je volte , ať máte skvělý pocit až půjdete od voleb ,že jste pro svoji zemi a národ udělali vše. A věřte , že jste udělali. Já ještě nedávno byla na Vašem místě jako Vy. A že mi některé věci nebyly jedno a našla jsem odvahu a sílu s tím bojovat , tak je mi ctí , že nyní mohu z tohoto místa napsat své myšlenky o naši společné naději. A pokud budou pracovití a poctiví lidé chtít pracovat i pro druhé bude dobře. Tomu věřím a za to sama velmi bojuji, nejen z tohoto místa. Víte už koho VOLIT?

S úctou Blanka Kolečkářová , starostka obce Držovice

Komentáře

Děkuju paní starostce za

Děkuju paní starostce za agitku.. ale i po tomto srdcervoucím výlevu opravdu ji ani její stranu (uskupení) volit nehodlám.. Důvodů proč TOP 09 nevolit je MNOHEM více než je volit... J.P.M.

sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style