Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Čert by mě vzal!

Nevím jak vy, ale když dostanu fakturu za plyn či elektřinu, nebo když se blíží doba ročního vyúčtování za služby spojené s bydlením, tak jsem nadějný kandidát na infarkt. Kde jsou ty časy, kdy jsem se s těmito náklady v bytě necelých 60 m² vešla do tisícovky! Dnes neplatím nájem, ale jen určitou částku do fondu oprav, přesto měsíčně vytáhnu z peněženky víc než pětinásobek. Za elektřinu vydám horentní sumy, cena za jeden giga joul tepla se blíží osmi stovkám a posledně jsem poprvé po letech doplácela i za plyn...

Nevím kde je chyba. Ona to možná ani chyba není, je prý normální, že ceny veškerých energií jsou čím dál vyšší. Normální? Pokud se blíž začneme zajímat o voltaické elektrárny, tak už to tak normální nevypadá. Prvotní myšlenka na využití sluneční energie byla skutečně takřka geniální. Jenže i výborná myšlenka najde v našem českém prohnilém prostředí přemožitele. V tomto případě to byli vychytralí podnikatelé podporovaní politickými chytrolíny, kteří stanovili vysoké výkupní ceny této elektřiny z tzv. obnovitelných zdrojů. Zatímco jsme se radovali, jak jsme pokrokoví, na nejúrodnějších českých a moravských polích vyrostly lány fotovoltaických článků a Česko se stalo solární velmocí. Sluneční elektrárny dnes mají větší výkon než Temelín, přesto nás z cen energie bolí hlava. Aby toho nebylo málo, hovoří se o tunelu třetího tisíciletí a padají i trestní oznámení. Obávám se, že současná aféra je bouří ve sklenici vody a způsobila ji spíš nespokojenost jedné skupiny, že vydělala méně než ta druhá. Vadí mi ale, že z několika podnikavců jsou dnes díky špatné legislativě milionáři (ne-li miliardáři) a já, stejně jako vy všichni, na to doplácím. (Navíc mám ještě nepříjemný pocit, že se mi kdosi směje). A pak mi někdo tvrdí, že ceny energií stanoví německá burza!

Tímto žaluji. Žaluji českou vládu, že nedokázala ochránit své obyvatele. Že dala přednost „politickému“ byznysu a pochybné hře v níž „ruka ruku myje“. A přitom to není první případ, kdy naše vládní špičky podporovaly aktivity, v jejichž důsledku byli ožebračeni lidé této země. Pamatuji si nejvyšší politické představitele, jak nám v rámci privatizace z televizní obrazovky hlásali: jedině Harvardské fondy, protože tam jsou odborníci! Skutečně byli. Dnes si užívají na Bahamách, rostoucí ceny energií jsou jim „šumafuk“ a pan Václav Klaus se ani nezačervená. Čert by mě vzal!!!

Olga Katolická

sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style