Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Tak to tedy ne, pane Zaorálku!

Olga Katolická

Narodila se 30. 9. 1951 v Prostějově, po vyučení dálkově vystudovala ekonomickou školu a nastoupila do OP Prostějov, nejprve jako sekretářka ředitele závodu 11, posléze jako pracovnice propagačního oddělení na úseku závodního rozhlasu a závodních novin. V roce 1976 přešla do Městského kulturního střediska jako redaktorka rozhlasu po drátě. Od roku 1984 pracovala v OD PRIOR, nejprve na úseku obchodní politiky, posléze jako vedoucí propagace a obchodní politiky. Od roku 1991 se vrátila k novinařině a nastoupila do redakce Prostějovského týdne. Zde na pozicích redaktor, editor a následně šéfredaktor pracovala až do konce roku 2006. V té době vážně onemocněla, po operaci zhoubného nádoru se podrobila léčbě a od počátku roku 2008 je v řádném starobním důchodu. Je vdaná a má tři dospělé syny.

Včera večer mé staré novinářské srdce zaplakalo. To, že jako první, tudíž nejdůležitější zpráva na jedné z komerčních televizních stanic byla informace o sebevraždě Ivety Bartošové, to bych ještě překousla. Ale že druhá mě informovala o tom, jak prožil svou první noc na svobodě Ivan Jonák včetně tance striptérky u tyče a pití šampaňského z dámského pupíku, to už bylo na mě moc. Že by se nestalo nic důležitějšího?

Ale ano, stalo, jenže na to nováckým zpravodajcům stačila jedna věta v druhé části televizních novin. Během své návštěvy Číny náš pan ministr Lubomír Zaorálek podepsal prohlášení, že "Tibet je neoddělitelnou součástí čínského území. Česká republika v této souvislosti nepodporuje samostatnost Tibetu v jakékoliv formě." A aby toho nebylo málo, pak ještě dodal: "Za českou stranu mohu ujistit svého partnera, že naše stanovisko je jednoznačné a nehodláme nijak čínskou stranu v budoucnosti překvapovat, co se týče otázek Tibetu."

Pane ministře, nevím o tom, že bych vám dala právo mluvit i mým jménem o tom, že souhlasím s porušováním lidských práv, čehož se podle mého názoru dopouští Čína v Tibetu. Nejsem ani fanatik, ani buddhista. Jsem možná ovlivněná filmem Sedm let v Tibetu, ale jsem přesvědčená, že každý národ má právo na svou suverenitu. Anexe Tibetu je to samé, jako připojení Sudet k Německu nebo okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968. Kromě toho si nesmírně vážím moudrosti současného dalajlamy, kterému jste svým prohlášením vrazil nůž do zad.

Jak jsem řekla, nejsem fanatik. Jsem ochotná uznat, že obchodní vztahy s Čínou mohou být pro naši zemi ekonomicky prospěšné. Jenže Čína produkuje snad největší množství falzifikátů všeho druhu a chytří čínští "podnikatelé" v minulosti úspěšně "opráskli" i české výrobky, čímž NAŠIM podnikatelům způsobili nemalé škody. Obchodní spolupráce? Ano, ale ne za každou cenu!

Vy jste, pane ministře, svým podpisem a prohlášením překročil hranici. Pro mě jste přestal být člověkem, jehož si lze vážit.

Olga Katolická

Komentáře

Váš komentář je povrchní a

Váš komentář je povrchní a nekompetentní, tak jako výše uvedené, bez urážky, jste zaujatá a věci neznalá, předpokládám, že komentujete i PVdeník. Čest Vaší památce!

Čína a ostatní

6.7.2014

Angela Merkelová odjela na třídenní návštěvu Číny. Do asijské země jako německá kancléřka vycestovala už posedmé. Německá média se všímají, že žádný jiný evropský lídr se s čínským vedením nesetkal tolikrát jako Merkelová.

Pod toto se můžu klidně

Pod toto se můžu klidně podepsat ,protože si myslím ,že stejně pan Zaorálek je nekompetentní ministr!!!!!

rád bych upozornil na to, že

rád bych upozornil na to, že tohle svinstvi není prohlášení jednoho člověka, ale celé vlády........o to je to horší....... 

Anexe Tibetu

Děkuji, paní Katolická!

O prohlášení pana Zaorálka si myslím totéž co Vy, jen to nedokáži tak pregnantně vyjádřit. Takže ještě jednou díky!

sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style