Kam o víkendu? Na Bouzov!

Kam o víkendu? Na Bouzov!
ilustrační foto plakát

Na počest markraběte Jošta, synovce Karla IV., jehož výročí letos slavíme, se o víkendu 6.-8. srpna koná na Bouzově velká slavnost. Zajeďte se podívat na Bouzovský mumraj aneb markraběte Jošta turnaj.

V odpoledním turnaji budou zápasit rytíři na koních a na večerním představení je připravena premiéra nová hra skupiny Duel. „Pro návštěvníky připravujeme velkou novinku, a to půjčovnu historických kostýmů. Kostýmy si budete moci na celý den zapůjčit a zažít tak atmosféru jarmarku z pohledu šlechticů,“ zve kastelánka Zuzana Šulcová. Pro děti budou připraveny dílny a šermířská vystoupení.

Kamenná celebrita

Bouzov, hrad nedaleko Litovle, je skutečnou kamennou celebritou, kterou milují filmaři. Vůbec prvním filmem, kterému Bouzov poskytl prostory, byla v roce 1959 pohádka O medvědu Ondřejovi. Postupně zde vzniklo víc než třicet celovečerních filmů, hradními komnatami procházela Arabela, princezna Fantaghiró i Indiana Jones. Točila se zde soutěž O poklad Anežky České, pohádka Oprincezně Jasněnce a létajícím ševci i slovenský film Vojna volov. (ber)

Poslat nový komentář