Mobilní kluziště o Vánocích na náměstí bude mít menší rozměr!

Mobilní kluziště o Vánocích na náměstí bude mít menší rozměr!
ilustrační foto MMP

 

Rada města odsouhlasila pronájem mobilního kluziště, které bude ve vánočním čase na náměstí T. G. Masaryka. Ledová plocha bude na náměstí od 27. listopadu po dobu šesti týdnů. Lidé si zabruslí také ve večerních hodinách, k dispozici bude i půjčovna bruslí. 

Z původně plánovaného kluziště o rozměrech 20x30 metrů nakonec sešlo. „Počítáme s plochou o velikosti 15x30 metrů. To je obvyklý rozměr, který je běžně dodáván i do jiných měst,“ uvedlo vedení města. Kluziště bude otevřeno denně od 9 do 21 hodin, bruslit se bude zdarma. Platit se podle radních bude zřejmě pouze v půjčovně bruslí.

Podle náměstkyně Ivany Hemerkové bude v dopoledních hodinách kluziště přístupné školám, v odpoledním a večerním čase zase veřejnosti. Stavěno je pro ideální počet 80 lidí. Pokud bude zájem větší, město uvažuje o rezervacích.

Náklady na pronájem kluziště činí 1,9 milionu korun, náklady na jeho provoz zatím vyčíslit nelze. „Záleží mimo jiné na tom, jaké bude počasí. Kluziště je schopné fungovat do 14 stupňů nad nulou,“ dodala Hemerková. (ber)

 

Komentáře

Tož to mně hlava nebere, gdebe v létě napostili vodu po vrch tech mantinelu mohlo byt heski koupaliště místo zrušeného za Kostelecko, v zimě by vodu upustili na pár centimetrů a zarazilo by se to a byl by zimak. Este ten znak, dete tam normalni znak PeVeCka, ať to lidi vidijo. 

Poslat nový komentář