Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Prádelna BSB Nový Dvůr bojuje o ekologického Oskara!

Prádelna BSB Nový Dvůr bojuje o ekologického Oskara!
Foto BSB prádelny
Další fotky: 
Prádelna BSB Nový Dvůr bojuje o ekologického Oskara!
Prádelna BSB Nový Dvůr bojuje o ekologického Oskara!

Efektivní využívání alternativních zdrojů energie je možné i při praní a sušení prádla. Technologie přístrojů Miele Professional podporuje ekologický a energeticky šetrný provoz prádelny v Novém Dvoře u Olomouce. Letos se přihlásila do soutěže Ekologický Oskar - Energy Globe Award a postoupila do užšího kola. 

„Naše prádelna je výjimečná tím, že využívá pro svůj provoz hned dva ekologické zdroje energie. Prvním je vlastní elektrická energie, kterou vyrábí v objektu sídlící bioplynová stanice s koogeneračními jednotkami. Druhým zdrojem energie je horká „odpadní“voda, která se zahřívá chlazením motorů koogeneračních jednotek. Prádelna ji používá nejenom pro předehřev veškeré prací vody, ale i pro sušení v horkovodních sušičkách,“ uvedla vedoucí prádelny Andrea Kutmonová. Podle jejích slov je naopak zřejmě jedinou prádelnou, která odpadní vodu při některých cyklech praní ochlazuje. „Odebíráme ji z bioplynové stanice při 80 stupních Celsia, k vlastní potřebě ji až o čtyřicet stupňů ochlazujeme,“vysvětlila.

Využití alternativních zdrojů energie je ekologickým a k životnímu prostředí šetrným řešením. Současně to výrazně snižuje vlastní provozní náklady prádelny, což se také pozitivně promítá do finálních cen služeb. Odpadní teplo se využívá i pro sušičku obilí a pro vytápění celého objektu statku.

„Do ekologického Oskara jsme se přihlásili před měsícem, protože si myslíme, že naše činnost je svým způsobem jedinečná,“dodala Kutmonová.

 

(PR) 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style