Prádelna BSB Nový Dvůr u Olomouce nabízí širokou škálu služeb

Prádelna BSB Nový Dvůr u Olomouce nabízí širokou škálu služeb
Foto BSB prádelny
Další fotky: 
Prádelna BSB Nový Dvůr u Olomouce nabízí širokou škálu služeb
Prádelna BSB Nový Dvůr u Olomouce nabízí širokou škálu služeb

Prádelna BSB spustila provoz v lednu 2016. Po několika měsících provozu je možné říci, že projekt zvládl svůj start více než úspěšně. Kombinace příznivých cen, perfektní péče o prádlo a moderních technologií přineslo společně s nadšením menšího pracovního týmu příznivé výsledky.

„V současné době je kapacita prádelny 500 kg prádla denně při jednosměnném provozu. V současné prádelna otevřela již dvousměnný provoz. Vzhledem k velkému zájmu ze strany klientů a neustálému nárůstu zakázek se plánuje navýšení na 1100 kg denně. Zvažuje se také otevření vlastní sběrny prádla v Olomouci,“ uvedla vedoucí prádelny Andrea Kutmonová.

Firma poskytuje kompletní servis v oblasti údržby prádla, dokáže zpracovat širokou škálu - od lůžkovin, provozního, restauračního nebo dekorativního textilu až po mopy, úklidový textil, pracovní oděvy nebo uniformy. Jeho klienty jsou jak hotely, ubytovací zařízení, gastronomické a potravinářské provozy, úklidové firmy, tak i nemocnice a různá zdravotnická zařízení. Za tímto účelem je prádelna vybavena tzv. hygienickou smyčkou, zabraňující kontaminaci prádla pocházejícího z těchto provozů. Zákazníci současně automaticky obdrží také certifikát o bezinfekčnosti prádla. Prádelna disponuje rovněž precizním systémem značení prádla, který spolu s odděleným praním jednotlivých zakázek vylučuje možnost záměny prádla při pracím, sušicím nebo distribučním procesu. Přehledné označení prádla oceňují z řad zákazníků především domovy pro seniory, které zde nechávají prát jak veškerý provozní textil, tak i osobní oděvy svých klientů.

Každý druh prádla vyžaduje při údržbě jiný přístup a odlišné jsou i nároky na výsledný efekt. Prádelna se flexibilně přizpůsobuje požadavkům a potřebám jednotlivých zákazníků. „Zvolit si lze např. způsob skládání a balení prádla, změkčování textilu, lisování, postupné sušení, množství pracích nebo avivážních prostředků či stupeň naškrobení. Obzvláště vysoké hygienické nároky jsou kladeny na praní nemocničních textilií a uniforem zdravotnického personálu a lékařů. Odlišný způsob zpracování prádla se volí i podle druhu znečištění. Náročnější je údržba např. u lázeňského provozního textilu, pokud se používá speciálních masážních emulzí nebo vonných olejů,“ konstatovala vedoucí.

Účinný a ekologický přístup k péči o prádlo se v novodvorské prádelně projevuje nejen ve využívání alternativních zdrojů energie, ale i ve volbě vysoce profesionálních přístrojů. Společnost Miele byla jediným dodavatelem, který byl schopný přizpůsobit se specifickým požadavkům prádelny na energetické zdroje a navrhnout pro ni vhodné řešení. V současnosti se zde pere ve čtyřech pračkách (8 - 45 kg prádla) a dvou horkovodních sušičkách (40 kg prádla) značky Miele Professional. Veškeré tyto přístroje jsou vybaveny voštinovými bubny, které jsou šetrné ke zpracovávanému prádlu. Sestava je doplněna také jedním profesionálním mandlem, jenž je každodenně 8 hodin v provozu. „Jsme vybaveni pračkami a sušičkami značky MIELE, což je nejdokonalejší technologie na trhu v oboru prádelnictví. K praní používáme vysoce jakostní prací prostředky značky Havon, které zajišťují čisté prádlo s příjemnou vůní a zároveň jsou ekologicky šetrné vůči prádlu i životnímu prostředí,“ dodává vedoucí prádelny Andrea Kutmonová. 

 

(PR)

Poslat nový komentář