"Dnes tančí" již potřetí!

"Dnes tančí" již potřetí!
ilustrační foto archiv ZUŠ
Další fotky: 
"Dnes tančí" již potřetí!

 

Letos je tomu již třetím rokem, co se příznivci tanečního oboru Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose Prostějov mohou těšit na program s názvem ,,Dnes tančí".

V neděli 8. března 2015 od 17 hod. se na jevišti Městského divadla v Prostějově představí žáci tanečních oborů ZUŠ pod vedením Pavly Krieger Jahodové.  Diváci mohou čekat řadu choreografií, které uspěly v předchozích letech na celostátních přehlídkách, ale i choreografie, které diváci uvidí v premiéře. Mladí tanečníci se v letošním školním roce budou ucházet o řadu ocenění v tanečních přehlídkách, jako je například přehlídka dětských skupin scénického tance, Přehlídka scénického tance mládeže a dospělých, Soutěžní přehlídka tanečních oborů základních uměleckých škol a další.

Taneční večer nebude patřit jen žákům prostějovské ZUŠ, ale i hostům z daleka. Pozvání přijala paní učitelka Helena Ogriščenko se svými tanečníky ze ZUŠ Broumov a tanečního studia Fouette Broumov.

Helena Ogriščenko již Prostějov navštívila jako porotkyně tanečních přehlídek a se svými žáky se věnuje  klasickému i scénickému tanci. V klasickém tanci se účastní řady mezinárodních přehlídek, jakou jsou Pardubická Arabeska, Hradecká Odette, ale hlavně prestižního Mezinárodního Galavečeru Plzeň, kde tanečníci jsou pod drobnohledem takových osobností tance, jakým je například Vlastimil Harapes.

V roce 2014 byli žáci Heleny Ogriščenko se sólistkou Barborou Hovorkovou oceněni Nadačním fondem Gymnázia Broumov pro mladé talenty reprezentující město Broumov v oblasti kultury.

Základní umělecká škola Vl. Ambrose slaví v letošním školním roce 125 let od svého založení, a proto vznikla krátká video-prezentace představující všechny její obory, které na škole působí. A to nejen obor taneční, ale i výtvarný, literárně-dramatický nebo hudební. Premiéru videí budeme moci shlédnout taktéž na slavnostním večeru ,,Dnes tančí" 8. března. Vstupné je možné zakoupit v předprodeji Městského divadla v Prostějově.

Tanečnímu oboru ZUŠ v Prostějově budou dále věnovány i dvě březnové výstavy fotografií.  První v Galerii Linka v Kravařově ulici, kde Zdeněk Pella vystaví fotografie z uměleckého života v Prostějově. Druhá výstava se koná v prostorách prostějovského zámku, kde můžeme vidět fotografie tanečního oboru a fotografie souboru Buď ZUŠ z fotokolekce pořízené na netradičních místech. Autory fotografií jsou buď samotní členové tanečního souboru nebo absolventka ZUŠ fotografka Vendula Burgrová. (dv)

 

Poslat nový komentář